ENCE 0 : 2 Natus Vincere
Nuke 7:16 Dust2 12:16 Mirage

Mistrzowie świata drugi półfinał rozpoczęli od wygrania pistoletówki bez straty zawodnika po swojej stronie. Jednak już w drugiej rundzie Marco "Snappi" Pfeiffer trzeba zabójstwami przełamał rywala. NAVI również postanowiło przekupić bronie i tym razem to podopieczni ukraińskiej organizacji wygrali rundę pół-eco, resetując fundusze ENCE. Pierwsza runda z pełnym wyposażeniem po stronie Ośmiornic zakończyła się udanym zajęciem bombsite'u A. Jednak kolejne starcia nie szły już po ich myśli. Świetnie dysponowany był Kirill "Boombl4" Mikhailov, który już po 12 rundach miał na swoim koncie aż 16 zabójstw. Międzynarodowa formacja nie wiedziała, jak ma odpowiedzieć na dobrą grę obrońców tytułu, przegrywając w pewnym momencie 8:3. Pierwsza połowa zakończyła się dominacją NAVI 11:4. Po przejściu do defensywy ENCE zdołało wygrać pistoletówkę, ponownie za sprawą Snappiego, który w takich rundach czuje się świetnie. Ośmiornice po wygraniu trzech wymian z rzędu powoli odrabiało straty do rywali. NAVI nie pozwoliło przeciwnikom zbytnio się rozpędzić, tonując nastroje w zespole. Po udanym wejściu na BS A oraz rundzie ekonomicznej ENCE obrońcy tytułu prowadzili już 14:7. Ostatnie dwa starcia to była formalność i wybrany przez ENCE Nuke padł łupem NAVI wynikiem 16:7.

Drugą i jednocześnie ostatnią mapą był Dust2. ENCE ponownie wygrało pistoletówkę, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. To jednak tylko nakręciło NAVI do lepszej gry, które chwilę później doprowadziło do wyrównania. Oba zespoły od samego początku szły łeb w łeb, a po dwunastu rundach był remis 6:6. Ostatnie trzy wymiany pierwszej połowy należały jednak do ekipy z regionu CIS. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pistoletówka wpadła na konto NAVI, które po chwili powiększyło swoją przewagę do wyniku 11:6. Na dobicie rywali Aleksandr "s1mple" Kostyliev w 18. rundzie z MP9 w ręku wyeliminował całą piątkę Ośmiornic. ENCE stając przed ośmioma punktami meczowymi przeciwnika przyspieszyło grę i zaczęło odrabiać straty. Szczególnie dobrze wychodziły ataki na bombsite B. Jednak sił wystarczyło jedynie na pięć rund. NAVI wygrało na Duście2 wynikiem 16:12, a całe spotkanie 2:0. To oznacza, że staną oni przed szansą obrony tytułu ze Sztokholmu już w niedzielny wieczór. Ostatnim rywalem na tej drodze będzie FaZe Clan.


Turniej oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Antwerp 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.