Brytyjczyk i Bułgar na ławce rezerwowych

W jej wyniku na ławce rezerwowych wylądował m.in. dotychczasowy prowadzący, Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin. 26-latek pomarańczowo-czarnych barw bronił od sierpnia ubiegłego roku i doprowadził zespół do triumfów w DreamHack Open November 2021 oraz REPUBLEAGUE Season 2. Niemniej nie były to sukcesy na miarę oczekiwań organizacji, która m.in. po raz kolejny nie zakwalifikowała się na Majora. – Chciałbym podziękować Fnatic za zaufanie, jakie otrzymałem w trakcie minionych dziewięciu miesięcy. Wspólnie zbudowaliśmy pierwszy międzynarodowy skład dywizji CS:GO w organizacji. Przebudowanie Fnatic w zespół zdolny do tego, by ponownie zdobywać tytuły, zawsze było ogromnym wyzwaniem, szczególnie z uwagi na odejście Brollana. Jestem jednak dumny, że poprowadziłem zespół z 65. na 11. miejsce w światowym rankingu – przyznał Brytyjczyk.

Poza nim na rezerwie usiadł również pełniący rolę snajpera Valentin "poizon" Vasilev. Dla Bułgara jest to spore rozczarowanie, bo przecież dołączył on do Fnatic zaledwie kilka tygodni temu, wcześniej zaliczając udany okres jako zmiennik. To zapewniło mu angaż w formie testów, które jednak ostatecznie nie przekształciły się w pełne zatrudnienie. – Każdego dnia we Fnatic starałem się dawać z siebie wszystko. Niestety nie osiągnęliśmy wyników, które chcieliśmy, i organizacja podjęła decyzję o zmianie kierunku, w którym ma podążać drużyna. Nadszedł więc moment, by przemyśleć rzeczy, które chciałbym poprawić, oraz znaleźć dla mnie odpowiedni projekt. Jestem bardzo zmotywowany, chcę kontynuować moją podróż i jeszcze raz pokazać, na co mnie stać – zapewnił 23-latek.

Nowe nabytki już w czerwcu

Na tym nie koniec, bo w ekipie nie pozostał również Peppe "Peppzor" Borak. Niemniej w jego wypadku nie zdecydowano się na rozstanie i zamiast tego nastolatek powrócił po prostu do akademii, wraz z którą przystąpi do kolejnego sezonu WePlay Academy League. Jeżeli zaś chodzi o główny skład, to ten ma zostać zasilony o trzech nowych zawodników, którzy połączą siły z Freddym „⁠KRIMZ⁠EM” Johanssonem oraz Williamem „⁠mezii⁠m” Merrimanem. Co prawda na ten moment nie wiadomo, na kogo ostatecznie postawią włodarze organizacji, aczkolwiek tego powinniśmy się dowiedzieć już niedługo. W oficjalnym komunikacie zapewniono bowiem, że Fnatic przystąpi do rywalizacji w ruszającym w czerwcu Pinnacle Cup.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
William „⁠mezii⁠” Merriman
Jamie „⁠keita⁠” Hall (trener)