FaZe Clan 2 : 0 Team Spirit
Mirage 16:13 Dust2 25:23 Nuke

Pierwszy półfinał rozpoczął się od dwóch rund wygranych przez Spirit bez straty zawodnika. Jednak role szybko się odwróciły i to FaZe zaczęło kontrolować grę. Po sześciu bardzo szybko rozegranych rundach na tablicy widniał wynik 3:3. Międzynarodowa formacja dopiero się rozkręcała, wygrywając kolejne cztery rundy. Doping ze strony publiczności jeszcze bardziej podkreślał chwilową dominację FaZe. Ulubieniec kibiców, Finn "karrigan" Andersen, swoimi gestami dodatkowo podkręcał atmosferę panującą w Sportpaleis Antwerp. W końcówce pierwszej połowy Spirit ratowało jeszcze straty punktowe do rywali. Do przerwy FaZe prowadziło rezultatem 10:5.

Po zmianie stron bohaterem pistoletówki został Robert "Patsi" Isyanov, który zdobył aż cztery eliminacje. Rosyjska formacja krok po kroku zaczęła wracać do tego spotkania. Jej chwilowe marzenia o remisie zniszczył karrigan, dając swojej drużynie bardzo ważny 11. punkt i zostawiając Spirit bez funduszy. Dobra gra po stronie broniącej i wsparcie kibiców napędzało FaZe do jeszcze śmielszej gry, coraz częściej skracając różne pozycje. Rosjanom nie pozostało nic innego, jak skarcić przeciwników za takie zachowanie, zdobywając trzy rundy na swoje konto. Wynik 13:11 już nie dawał tak komfortowej przewagi liderom światowego rankingu. W 25. rundzie bardzo ważnego clutcha 1v3 wygrał karrigan zapewniając FaZe czternasty punkt. To jednak nie wybiło z rytmu przeciwnika, który odwdzięczył się wygraniem dwóch następnych rund i w efekcie FaZe prowadziło już tylko jednym oczkiem. W przedostatniej rundzie trzy zabójstwa ze strony Robina "ropza" Koola i rozbrojenie bomby w ostatnich setnych sekundy pozwoliło jego ekipie wygrać Mirage'a 16:13.

Dust2 wybrany przez Spirit nie zaczął się dla najlepiej dla tej formacji. W pierwszych kilku rundach brylowali Håvard "rain" Nygaard oraz Helvijs "broky" Saukant, dając swojej ekipie prowadzenie 4:1. Kolejne starcia to ciągła wymiana ognia pomiędzy obiema formacjami, wciąż jednak utrzymując międzynarodowy skład na trzypunktowym prowadzeniu. W 12. rundzie Boris "magixx" Vorobiev w sytuacji 2v5 wyeliminował wszystkich pięciu przeciwników, notując pierwszego w fazie pucharowej Majora ace'a. Dzięki temu pozbawił rywali funduszy, którzy zmuszeni byli rozegrać jedną rundę ekonomiczną. Ostatnia runda pierwszej połowy zakończyła się trzema zabójstwami ze strony Russela "Twistzza" Van Dulkena, który ustanowił wynik tej części spotkania na 9:6 dla swojej ekipy. Po przerwie nadzieje Spirit na powrót na Dust2 utrzymał Pavel "s1ren" Ogloblin, zdobywając trzy eliminacje z USP. FaZe nie pozwoliło jednak na zbytnie rozpędzenie się rywali, wygrywając pierwszą rundę z pełnym wyposażeniem.

Po kilku kolejnych potyczkach, które wpadły na konto podopiecznych Roberta "RobbaNa" Dahlströma, bardzo ważne starcie padło łupem Leonida "choppera" Vishnyakova i jego zespołu. Chwilę później Rosjanie doprowadzili już do wyrównania 12:12. Ich gra wyglądała coraz lepiej, dzięki czemu serię zwycięstw powiększyli do sześciu. Kluczowa 29. runda padła łupem FaZe, dzięki trzem zabójstwom ropza. Spirit pozostawione bez pieniędzy nie dało rady i mieliśmy dogrywki. Dodatkowy czas gry lepiej zaczęli Rosjanie, a Twistzz uratował swój zespół przed porażką 0:3 w pierwszej połowie. Drużyna z Europy Wschodniej zapewne sama nie wie jakim cudem nie była w stanie wygrać tej mapy zarówno w regulaminowym czasie, jak i w pierwszej dogrywce. Do wyłonienia zwycięzcy drugiej mapy potrzebne było kolejne kilka rund. Druga dogrywka również nie przyniosła rozwiązania, gdzie ponownie przewagę zaznaczała ekipa z regionu CIS, głównie dzięki zabójstwom choppera i degstera, którzy podtrzymywali nadzieje swojej formacji. Do tego duetu w 43. rundzie dołączył magixx, który odbił bombsite A, będąc w sytuacji 1v3. Po pierwszej połowie trzeciej dogrywki Spirit prowadziło 23:22. W ostatnich dwóch rundach bohaterem został karrigan. Najpierw dwa zabójstwa będąc kompletnie oślepionym, a następnie całe spotkanie zakończył eliminacją z noża na degsterze. FaZe wynikiem 25:23 i 2:0 w serii zostało pierwszym finalistą PGL Major Antwerp 2022.


Turniej oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Antwerp 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.