STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Dwie ekipy wycofały się z IEM Dallas. Poznaliśmy grupy amerykańskiego turnieju CS:GO

Dopiero co zakończył się Major w Antwerpii, ale fani sceny CS:GO nie będą mieli zbyt dużo czasu na to, by złapać oddech. Za mniej niż tydzień rusza bowiem Intel Extreme Masters Dallas 2022, podczas którego ponownie zaprezentuje się nam wielu przedstawicieli światowej czołówki. Aczkolwiek lista uczestników niespodziewanie uległa pewnej zmianie.

Bez NAVI, ale za to ze Snaxem!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom do Dallas nie przybędą bowiem Natus Vincere oraz Entropiq. Ma to związek z komplikacjami dotyczącymi kwestii uzyskania wiz, a to z kolei prawdopodobnie może być następstwem trwającej w Ukrainie wojny wywołanej przez kremlowskie władze. Z jej powodu obywatele rosyjscy mogą mieć problem z tym, by dostać zezwolenie na wjazd na terytorium USA, a przecież w obu wspominanych wyżej ekipach występują właśnie zawodnicy z Rosji! W związku z tym organizatorzy awaryjnie dokooptowali BIG oraz Movistar Riders, które dzięki wysokim miejscom zajmowanym w rankingu ESL zostały wytypowane jako następcy nieobecnych.

Ale dość o tym. Teraz skupmy się na kolejnej kwestii, czyli grupach, które zostały ujawnione. Już teraz możemy powiedzieć, że z perspektywy rodzimego kibica o wiele ciekawiej zapowiada się rywalizacja w zbiorze A, bo to właśnie tam wylądowało ENCE. Zespół Pawła „dychy” Dychy, Olka „hadesa” Miśkiewicza oraz Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego swoją przygodę z amerykańskim IEM-em rozpocznie od pojedynku z MOUZ, ale jego potencjalnymi rywalami w kolejnych rundach są również mistrzowie świata z FaZe Clanu czy też niezmiennie groźne G2 Esports i Team Vitality. Z kolei w grupie B wylądowały takie formacje, jak m.in. Cloud9, Heroic czy też Ninjas in Pyjamas.

Grupy IEM Dallas 2022 prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
Astralis ENCE BIG Cloud9
FaZe Clan G2 Esports Complexity Gaming FURIA Esports
LookingForOrg MOUZ Heroic Imperial Esports
Movistar Riders Team Vitality Team Liquid Ninjas in Pyjamas

Intel Extreme Masters Dallas 2022 odbędzie się między 30 maja a 5 czerwca. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Snax w wyjściowym składzie ENCE na czas IEM Dallas!

ENCE pod polską flagą O potencjalnych kłopotach kadrowych ENCE pisaliśmy już wczoraj. Miało to związek z wypowiedzią prowadzącego popularnych Ośmiorn...