STS
BIG EQUIPA
fot. BIG

Pogromczynie Polek nowymi reprezentantkami BIG

Kilka tygodni temu zainwestować w kobiecą scenę Counter-Strike’a zdecydowało się Natus Vincere. Ale na tym nie koniec, bo dziś żeński skład CS:GO zatrudniła kolejna rozpoznawalna organizacja. Tym razem na taki skład zdecydowało się obecne w branży od wielu lat BIG.

BIG sięga po uczestniczki lana w Dallas

Niemiecka organizacja przy okazji zaangażowała złożony z graczek z Hiszpanii i Portugalii zespół znany dotychczas jako equipa. Ten doskonale kojarzyć będą polscy fani, bo to właśnie ten skład kilka tygodni temu pozbawił Polski z NAVI Javelins marzeń o awansie na lanowe finały ESL Impact League w Dallas. Przypomnijmy, że nowe reprezentantki BIG w decydującym meczu pokonały nasze rodaczki wynikiem 2:1, dzięki czemu to one na początku czerwca wystąpią na amerykańskim lanie. A wspierać je w tym będzie nowy trener, Jonathan „MusambaN1” Torrent. 35-letni Hiszpan ma za sobą wiele lat gry na profesjonalnym poziomie w CS-ie 1.6 oraz CS:GO, a w przeszłości pełnił również rolę szkoleniowca oraz menadżera MAD Lions.

Wspieranie kobiecej sceny Counter-Strike’a to dla nas ważny krok, a dla mnie to także kwestia osobista – przyznał Christian Lenz, CGO organizacji. – W przeszłości odnosiłem sukces w kobiecym Counter-Strike’u i zawsze ważne było dla mnie, by w jak najbardziej profesjonalny sposób promować zawodniczki. Nie mogę się już doczekać współpracy ze składem BIG EQUIPA, który idealnie do nas pasuje. Mamy nadzieję, że wejście na żeńską scenę takich organizacji, jak nasi przyjaciele z NAVI, zmotywuje jeszcze większą liczbę kobiet, by ponownie zacząć grać na profesjonalnym poziomie. Cieszę się też, że mogę powitać kolejną legendę, czyli trenera drużyny, MusambaN1. W przeszłości grał on przeciwko Blizzardowi oraz Romanowi_R i jestem przekonany, że wkrótce w naszym biurze dojdzie do oldschoolowej rywalizacji! – dodał.

Skład BIG EQUIPA prezentuje się następująco:

Aida „Aidy” Garcia Cortes
Aida Mariana „Aida” Ribeiro Pinto Simão
Jennifer Irina „JennyR” Brea Rodriguez
Ana Sofia „Zana” Queiroz Marques
Marta Sofia „D7” Asensio Barreira
Jonathan „MusambaN1” Torrent (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
pashaBiceps Kamil Bortniczuk

pasha spotkał się z Ministrem Sportu i Turystyki

Spotkanie przed obradami Komisji – Panie Ministrze Bortniczuk, przewodniczy Pan w dniu 26.05 pracom KFS, a temat najbliższego posiedzenia bliski memu...