STS
morelz Illuminar Gaming Polska Liga Esportowa
fot. Polska Liga Esportowa/Julia Szałapska

Illuminar i cała reszta. Znamy wszystkich uczestników ESL Pro League Conference

W połowie czerwca szesnaście formacji przystąpi do walki o miejsce w upragnionej ESL Pro League. Niemniej już teraz poznaliśmy kształt owej szesnastki, wśród której znalazł się m.in. przedstawiciel polskiej sceny CS:GO, czyli Illuminar Gaming.

Polacy powalczą o CS-ową ligę mistrzów

Piotr „morelz” Taterka i spółka awans do ESL Pro League Conference zapewnili sobie dzięki niedawnemu triumfowi w ESL Mistrzostwach Polski. To właśnie oni będą reprezentować nasz kraj w gronie regionalnych mistrzów oraz ekip wyłonionych na podstawie wyników w poprzednich edycjach ESL Challenger League. Poza IHG w akcji zobaczymy również m.in. uczestników niedawnego Majora w Antwerpii, czyli MIBR, Outsiders, Renegades czy też Eternal Fire. Warto zaznaczyć, iż ten ostatni skład miejsce w gronie uczestników EPL Conference przypieczętował dopiero wczoraj dzięki triumfowi nad SAW w eliminacjach ostatniej szansy.

Co istotne, zmagania o miejsce w CS-owej lidze mistrzów po raz pierwszy toczyć się będą na lanie. Ten odbędzie się w Jönköping podczas DreamHack Summer 2022. W trakcie tego lana szesnaście drużyn rywalizować będzie w drabince podwójnej eliminacji ze spotkaniami BO3, aczkolwiek większość z nich opuści Szwecję z pustymi rękami. Ostatecznie bowiem awans do fazy grupowej 16. sezonu ESL Pro League świętować będzie mogła tylko najlepsza szóstka. Cztery ze slotów zdobyć będzie można jeszcze w górnej części drabinki, podczas gdy dwa ostatnie zgarną zespoły, które przetrwają w części dolnej.

Lista uczestników ESL Pro League Conference Season 16:

Cowana Gaming Endpoint CeX Eternal Fire Falcons Esports
For The Win Esports HEET Illuminar Gaming LookingForOrg
MIBR Outsiders Rare Atom Renegades
São Caetano Esports Sprout Strife Esports VERTEX Esports Club

ESL Pro League Conference Season 16 odbędzie się między 15 a 20 czerwca w Studio Elmia w Jönköping. Poza sześcioma slotami w EPL-u do zdobycia będzie także łączna pula nagród w wysokości 15 tysięcy dolarów. Ta rozdzielona zostanie pomiędzy zespoły, którym nie uda się finiszować w czołowej szóstce.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
promisq, Astralis, LEC 2022 Spring

promisq oficjalnie zaprezentowany w AGO ROGUE

AGO ROGUE ze świetnym transferem Po półfinale European Masters ambicje tej organizacji zdecydowanie urosły. Mimo nagłej straty swojego głównego wspie...