STS
fot. Gdańsk Games/Maciej Kołek

MOUZ NXT z pierwszą wygraną w WePlay Academy League. Czy dziś będzie wygrana druga?

MOUZ NXT zaczęło swoją przygodę z czwartym sezonem WePlay Academy League od zwycięstwa. Ale podopieczni niemieckiej organizacji nie mają czasu na odpoczynek, bo już dziś przed nimi kolejny mecz. I ponownie przystąpią oni do niego jako faworyci.

MOUZ po drugie zwycięstwo, AGO ze zmiennikiem

Dzień po gładkiej wygranej z 00 Prospects Hubert „szejn” Światły, Kamil „siuhy” Szkaradek oraz Miłosz „mhL” Knasiak i ich koledzy zmierzą się z Eternal Fire Academy. Co ważne, młode Myszy grały już z turecką akademią na początku bieżącego roku w poprzedniej edycji i wówczas pokonały ją dwukrotnie, triumfując zarówno na Inferno, jak i na Mirage’u. Od tego czasu nieco się jednak zmieniło, bo do składu znad Bosforu dołączyli Roni „roniii” Sarihan oraz Berat „Weirdaimm” Özcan, podczas gdy MOUZ NXT zasilił Jimi „Jimpphat” Salo. Czy w końcowym rozrachunku roszady te wpłyną na cokolwiek? Jeżeli tak, to raczej na korzyść graczy organizacji z Niemiec, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie występy Jimpphata.

Wcześniej na serwerze pojawią się także reprezentanci x-komu AGO. Dzień po tym, jak popularne Jastrzębie odpadły z ESL Challenger League, spróbują one w lepszym stylu rozpocząć zmagania w ramach Elisa Invitational Spring 2022. Pierwszą przeszkodą na ich drodze będą Czesi z Enterprise Esports, z którymi podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa mierzyli się już miesiąc temu przy okazji Esport Tour 2022 i wówczas zatriumfowali 2:1. Czy dziś powtórzą ten wyczyn? Trudno powiedzieć, bo, jak podaje HLTV, w składzie zabraknie Macieja „F1KA” Miklasa. Jego miejsce awaryjnie ma zająć pozostający od kilku miesięcy bez stałego zatrudnienia Karol „rallen” Rodowicz, który w przeszłości miał już okazję reprezentować AGO.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

26 maja
15:00 x-kom AGO vs Enterprise Esports BO3 transmisja
17:00 MOUZ NXT vs Eternal Fire Academy BO1 transmisja
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
minny Enterprise VRL East Surge

Trzech liderów w VRL East: Surge. Dzisiaj EP spróbuje zdetronizować NOM

Zamieszanie na szczycie VRL East: Surge Jak do tego wszystkiego doszło? Enterprise Esports weszło na sam szczyt VRL-a, pokonując wczoraj Diamant Espo...