STS
TACO GODSENT IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

GODSENT i Sprout jadą do Hiszpanii. Lista uczestników ESL Challenger Valencia 2022 zamknięta

Minionej nocy dobiegły końca eliminacje do ESL Challenger Valencia 2022. A to oznacza, że poznaliśmy już wszystkie formacje, które na początku lipca pojawią się nad Morzem Śródziemnym, by przystąpić do rywalizacji w ramach pierwszego w tym roku lana spod szyldu ESL Challenger.

Eliminacje do ESL Challenger zakończone

Sporą niespodziankę przyniosły nam eliminacje toczone w regionie Europy. Oto bowiem po awans nie sięgnęła żadna z czterech zaproszonych przez organizatorów ekip, wśród których znalazły się Entropiq, forZe, HEET oraz MOUZ. Najdalej z tego grona dotarły popularne Myszy, które do finału turnieju kwalifikacyjnego weszły jednak z dolnej drabinki. A wszystko przez Sprout, które w ostatnim meczu drabinki górnej ograło rywali wynikiem 2:0 i potem powtórzyło ten wyczyn w decydującym starciu. W obu wypadkach mocnym punktem zespołu był Victor „Staehr” Staehr, chociaż z dobrej strony pokazał się także pozyskany niedawno Laurențiu „lauNX” Țârlea.

Nieco później do finalnych rozstrzygnięć doszło również w Ameryce Północnej. Tam, co ciekawe, aż trzy z czterech uczestniczących w zamkniętym etapie formacji wywodziło się z Brazylii, a dwie z nich zmierzyły się ze sobą w finale. Mowa tutaj o paiN Gaming oraz GODSENT. Co więcej, to właśnie Epitácio „TACO” de Melo i spółka mieli ostatecznie powód do radości, chociaż już w pierwszym spotkaniu musieli oni uznać wyższość ATK. Potem jednak udało im się ograć wszystkich kolejnych rywali, tj. kolejno Team oNe eSports, ATK oraz wspomniane już paiN. W efekcie Brazylijczycy dołączyli do grona laureatów eliminacji, w którym już wcześniej znajdowały się HUMMER Esports z Ameryki Południowej i Rare Atom z Azji.

Lista uczestników ESL Challenger Valencia 2022:

FURIA Esports GODSENT HUMMER Esports MIBR
Movistar Riders Outsiders Rare Atom Sprout

ESL Challenger Valencia 2022 odbędzie się między 1 a 3 lipca w Feria Valencia w Walencji. Uczestnicy imprezy walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano połowę tej kwoty. Ponadto zwycięzcy zawodów zgarną przepustkę do ESL Pro League Conference Season 17.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, G2 Esports, MSI 2022

Moment prawdy. Czy G2 da radę wyeliminować T1 z MSI?

G2 gra turniej marzeń... aż do trzeciego dnia Rumble Stage Wczoraj przypomnieliśmy sobie trochę, jak nudna była grupa C dla wszystkich obserwujących....