STS
hampus Ninjas in Pyjamas RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

NIP osłabiony przed IEM Dallas. Prowadzący zespołu wyeliminowany przez chorobę

Na dwa dni przed startem Intel Extreme Masters Dallas 2022 przedstawiciele Ninjas in Pyjamas wystosowali przykry dla fanów komunikat. Otóż okazuje się, że na amerykańską imprezę ostatecznie nie przybędzie prowadzący skandynawskiego składu.

Choroba prowadzącego i powrót starego znajomego

Hampus „hampus” Poser, bo o nim tu mowa, niedawno mógł świętować drugą rocznicę swojego pobytu w NIP-ie. W tym czasie wraz ze swoimi kolegami wystąpił m.in. na dwóch Majorach, za każdym razem finiszując w czołowej ósemce. Dodatkowo dowodzony przez niego zespół triumfował w europejskim IEM Fall 2021 oraz sięgnął po wicemistrzostwo IEM Winter. Można więc powiedzieć, że Szwed pod względem wyników wywiązywał się ze swoich taktycznych obowiązków naprawdę obiecująco. Niemniej dziś wiemy już, że tym razem nie dołoży on do swojego dorobku kolejnego medalu cyklu Intel Extreme Masters. A wszystko z powodu nieujawnionej przez organizację choroby, która uniemożliwiła mu wylot do Teksasu.

Co w tej sytuacji z kolegami 23-latka? Ci postanowili awaryjnie skorzystać z pomocy starego znajomego – Erika „ztr-a” Gustafssona. Nastoletni Szwed między lutym a czerwcem ubiegłego roku występował już w pierwszej drużynie Ninjas, pełniąc w niej rolę zmiennika. Latem jednak powrócił do akademii, w której gra aż do dziś. Ledwie wczoraj można go było oglądać pod banderą Young Ninjas przy okazji grupowego meczu WePlay Academy League Season 4 z Astralis Talent. Niemniej Gustafsson nie będzie wspominać tego starcia zbyt miło, bo jego zespół przegrał 12:16, a on sam zdobył zaledwie 15 fragów. Jeżeli NIP marzy o tym, by udanie zaprezentować się w Dallas, to ztr musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. A jak będzie? O tym przekonamy się 30 maja, gdy Skandynawowie podejmą na IEM-ie BIG.

Skład Ninjas in Pyjamas na IEM Dallas 2022:

Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
Patrick „es3tag” Hansen
Ludvig „Brollan” Brolin
Erik „ztr” Gustafsson
Daniel „djL” Narancic (trener)
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
trace Astralis RMR 2022

Astralis w Dallas bez trenera. Powód? Wyjazd do Iranu... 10 lat temu

Trener Astralis bez wizy – W piątek rano poinformowano nas, że wniosek trace'a do ESTA nie został przyjęty. Pracujemy nad tym, by rozwiązać ten probl...