Co kryje się za tym niezbyt konkretnym stwierdzeniem? W oficjalnym komunikacie próżno szukać szczegółów, a więc musimy poruszać się w sferze domysłów. Nie da się jednak uciec od tematyki wojennej – o ile o czymś nie wiemy. NAVI to ukraińska marka, która oczywiście została mocno dotknięta przez inwazję Rosji na jej ojczysty kraj. A sekcję CS:GO formacji od dawna współtworzyło trzech Ukraińców i trzech Rosjan, w tym właśnie Boombl4, co znienacka stało się kwestią problematyczną. – Nie będziemy mogli współpracować z osobami mieszkającymi i płacącymi w Rosji podatki. Dlatego też jesteśmy gotowi, by pomóc w relokacji graczom, którzy nie podzielają polityki Federacji Rosyjskiejzapowiadał pod koniec marca CEO organizacji, Yevhen Zolotarov. Nieco wcześniej inny z działaczy NAVI mówił z kolei wprost, iż zawodnicy myślą nad zmianą obywatelstwa. Temat ten w pewnym momencie jednak ucichł.

Tak już działa ten świat. Pragnę ci podziękować za wszystko, co zrobiłeś. Bez ciebie żaden z członków naszej drużyny nie zdobyłby tych wszystkich osiągnieć, które wspólnie przeżywaliśmy w radości i smutku. Powodzenia i być może pewnego dnia znów zagramy razem – pożegnał swojego byłego już IGL-a gwiazdor NAVI, Oleksandr "s1mple" Kostyliev.

Boombl4 w NAVI spędził trzy lata, początkowo ucząc się od Danylo "Zeusa" Teslenki, a następnie przejmując od niego pałeczkę prowadzącego. Rosjanin doprowadził zespół do triumfów nie tylko podczas PGL Major Stockholm 2021, ale również w trzeciej odsłonie cyklu Intel Grand Slam i w licznych turniejach spod szyldu Intel Extreme Masters, ESL czy BLASTA. W tej chwili jego przyszłość pozostaje jednak zagadką.

A co z Natus Vincere? Drużyna ma trochę czasu na zaprezentowanie następcy Boombl4a. Kolejną imprezą, w której NAVI weźmie udział, będą wiosenne finały BLAST Premier, które w połowie czerwca odbędą się w Lizbonie.

Skład CS:GO Natus Vincere:

Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Denis „electronic” Sharipov
Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Valerii „b1t” Vakhovskyi
Andrii „B1ad3” Gorodenskyi (trener)
Kirill "Boombl4"  Mikhailov (nieaktywny)