STS
fot. GG League

Ekipa bogdana na lanie m.in. z Astralis, Heroic i Fnatic

Niedawno Jędrzej „bogdan” Rokita zaskoczył wszystkich i ogłosił, że od pewnego czasu współpracuje z międzynarodowym składem pod banderą Teamu Finest. Ale na tym nie koniec niespodzianek, bo już niedługo polski szkoleniowiec zaliczy ze swoimi podopiecznymi lanowy debiut.

Podopieczni bogdana z awaryjnym zaproszeniem

Wszystko dlatego, że Team Finest otrzymał awaryjne zaproszenie na Pinnacle Cup Championship w Szwecji. Zawodnicy izraelskiej organizacji zostali wytypowani jako triumfatorzy Pinnacle Cup IV i to właśnie oni przejęli miejsce należące wcześniej do Copenhagen Flames. Co ciekawe, w przypadku duńskiej drużyny jest to kolejne wycofanie się, bo wcześniej zrezygnowała ona też z zaproszenia na Intel Extreme Masters Dallas 2022. Niewykluczone, iż ma to związek z nadchodzącymi roszadami kadrowymi, bo od pewnego czasu gracze ze Skandynawii łączeni są z potencjalnymi transferami do innych zespołów. Niemniej ich problemy okazały się szczęściem bogdana i spółki.

A skoro już o Rokicie mowa, to ten za wyniki Finest odpowiedzialny jest od około dwóch miesięcy, co oznacza, że stery w międzynarodowym składzie objął krótko po tym, jak opuścił szeregi HONORIS. Pod jego wodzą skład, którego członkami są m.in. były gracz Ninjas in Pyjamas, Simon „twist” Eliasson, oraz związany w przeszłości z Fnatic Niclas „PlesseN” Plessen, zdażył już osiągnąć ogromny sukces, jakim było wspomniane zwycięstwo w czwartej odsłonie Pinnacle Cup. Wszak dzięki niemu zawodnicy TF wzbogacili się aż o 80 tysięcy dolarów, co jest największą nagrodą pieniężną na scenie CS:GO w dotychczasowej historii organizacji.

Lista uczestników Pinnacle Cup Championship:

Astralis BIG Evil Geniuses Team Finest
Fnatic Heroic Imperial Esports MIBR

Pinnacle Cup Championship odbędzie się między 8 a 11 czerwca w Sparbanken Skåne Arena w Lund. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NBK MOUZ IEM Katowice 2022

NBK i AMANEK dołączą do saudyjskiej organizacji?

Medaliści Majora w Falcons? A przynajmniej tak twierdzi Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv. Według informacji znanego dziennikarza zarówno NBK, jak...