Anonymo wygląda coraz lepiej, Zero Tenacity wytrzymuje presję

Anonymo Mentos zaskakuje w ostatnich kolejkach swoją dobrą formą. Fatalny start został częściowo zrekompensowany fanom Anonimowych, ponieważ ci zdołali wygrać w czterech ostatnich meczach. Do tego zalicza się też wczorajsze zwycięstwo przeciwko TENSTAR. Michał "NOKOCU" Michałów wraz z kolegami nie dali większych szans rywalowi. Szybkie 13:6 na Splicie sprawiło, że teraz formacja ta znajduje się w strefie gwarantującej awans.

W najważniejszym meczu dnia Zero Tenacity zmierzyło się z Enterprise Esports. Wygrany miał zapewnić sobie fotel lidera na najbliższy tydzień. Obie ekipy w ostatnim czasie zachwycały dobrą dyspozycją, ale w czwartek to Z10 okazało się lepsze. Szymon "kenobi" Łabędzki i spółka nie mieli jednak łatwej przeprawy na Fracture. Najnowsza mapa w całym zestawie przyniosła nam w tym spotkaniu dwie dogrywki. W tej drugiej byłe Ownage wytrzymało presję i przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pozostałe gry tak równe już nie były. Najpierw NOM eSports znowu oddało punkt, a tym razem stało się to w starciu z Anorthosis Famagustą. Przed zmianą stron mogliśmy oglądać zaciętą walkę i remis 6:6. Po niej... w szeregach izraelskiej drużyny czegoś zabrakło. 13:7 dla podopiecznych cypryjskiej organizacji dało jej drugie miejsce w tabeli razem z EP. Na sam koniec Entropiq grało z Diamantem Esports i cóż – EIQ pozostaje nadal bez oczka, a rywal zapewnił sobie bardzo ważny punkt.

Wyniki wczorajszych spotkań w VRL East: Surge:

2 czerwca
17:00 Anonymo Mentos 1:0 TENSTAR BO1
18:00 Zero Tenacity 1:0 Enterprise Esports BO1
19:00 Anorthosis Famagusta 1:0 NOM eSports BO1
20:00 Entropiq 0:1 Diamant Esports BO1

Klasyfikacja po czwartej kolejce:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Zero Tenacity 8 6 2 75%
2. Enterprise Esports 8 5 3 63%
3. Anorthosis Famagusta 8 5 3 63%
4. Anonymo Mentos 8 4 4 50%
5. Diamant Esports 8 4 4 50%
6. NOM eSports 8 4 4 50%
7. TENSTAR 8 4 4 50%
8. Entropiq 8 0 8 0%
Legenda:
Awans do fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Rozgrywki powracają już za tydzień. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na Twitchu oraz YouTube.