STS
Wykorzystano materiały należące do i udostępnione przez Frenzy

Rusza drugi tydzień Ultraligi. Czy Iron Wolves i Goskilla zdobędą pierwsze zwycięstwo?

Nadszedł czas na rozpoczęcie drugiego tygodnia starć w Ultralidze. Po poprzedniej rundzie jedynie dwa zespoły, Goskilla i Iron Wolves, pozostają bez zwycięstwa na swoim koncie. Czy dziś wreszcie się to zmieni? Dzisiejsi rywale tych drużyn wydają się nieco słabsi, ale jak dobrze wiemy, rozgrywki polsko-bałtyckie nieraz już nas zaskoczyły.

Środek tabeli i AGO ROGUE

Na sam start Gentlemen’s Gaming podejmie Zero Tenacity. W pierwszym tygodniu zmagań oba te zespoły zanotowały wynik 1-1. W przypadku Zero Tenacity porażka wydarzyła się w pojedynku z AGO ROGUE, więc tak naprawdę nie ma co winić zawodników tej formacji – bo przecież kto może mierzyć się z potężną akademią Łotrzyków? Z drugiej strony wygrana Sebastiana „Sebekxa” Smejkala i spółki z Iron Wolves była dość pewna, a więc w tym sezonie mogą oni ponownie być pretendentami do wyjazdu na European Masters. Dla Dżentelmenów natomiast bieżący sezon jest ponownym sprawdzianem. Ostatnio zespół ten dobrze poradził sobie z Komil & Friends, ale niestety Illuminar Gaming było nie do zatrzymania. W przypadku meczu Z10 kontra GGM warto również wspomnieć, że obie te drużyny nie zrobiły żadnych zmian w przerwie międzysezonowej. Będziemy więc świadkami bezpośredniego rewanżu meczów z sezonu siódmego.

Następnie na Summoner’s Rift wkroczą zwycięzca oraz przegrany poprzedniej edycji Ultraligi. Dla AGO ROGUE mecz ten tak naprawdę powinien być jedynie formalnością. Po dołączeniu Hampusa „promisq” Abrahamssona drużyna ta wydaje się być jeszcze silniejsza niż wiosną. Możemy więc mówić o sporym ulepszeniu w szeregach Łotrzyków. Z drugiej strony nie mogą oni zlekceważyć młodych i perspektywicznych graczy devils.one, którzy dopiero zaczynają pokazywać swoje umiejętności w Europejskich Regionalnych Ligach. W zeszłym tygodniu Diabły po ponad czterdziestominutowym boju uporały się z Forsaken prowadzonym przez Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. Czy dziś nadszedł czas na kolejnych weteranów do wykoszenia?

Szansa na pierwszą wygraną, IHG kontra FSK na dokładkę

W meczu numer trzy zmierzą się Team ESCA Gaming i Iron Wolves. Ostatnim razem w grze ekipy Sauliusa „Sauliusa” Lukošiusa trudno było o pozytywy, gdyż oba rozegrane przez nią spotkania zakończyły się dość jednostronnym zwycięstwem przeciwników. Po bardzo nieudanym tygodniu litewskiej ekipy nadszedł czas na kompletny reset i odkupienie. Jeśli zawodnikom WOLF uda się zdobyć wczesną przewagę, to ESCA, która – jak to zwykle w drużynach Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego bywa – stawia na skalowanie, może mieć spore kłopoty. Niestabilność podopiecznych Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego była częściowo widoczna w meczu z Komil & Friends, w którym udało im się stracić dużą przewagę i finalnie przegrać. Może być to więc dobry punkt do ataku dla Wilków.

Około godziny 20 przyjdzie czas na pojedynek pomiędzy Komil & Friends i Goskillą. Szczególnie w przypadku drugiej z tych drużyn dyspozycja z zeszłego tygodnia może być martwiąca. Po wielkich zmianach w okresie transferowym, które miały porządnie ulepszyć drużynę, póki co efektów nie widać. Dwie porażki na koncie nie wróżą zbyt dobrze, choć trzeba przyznać, że początkowi przeciwnicy Ondreja „Wondro” Kendy byli wyjątkowo silni. Mowa o graczach AGO ROGUE i Forsaken, którzy tamte spotkania rozegrali w nienaganny sposób. KnF pełne młodzików natomiast pokazało, że również z nimi trzeba się liczyć. Zawodnicy tej formacji błyskawicznie wykorzystali moment słabości TEG i zwyciężyli w spotkaniu. Zatem i dzisiaj będą oni stawiali opór.

Na sam koniec Kamilowi „LeQu” Rosikowi i Marcinowi „Warsziemu” Surale przyjdzie zawalczyć z ich byłą organizacją, Illuminar Gaming. Co ciekawe, IHG w pierwszym tygodniu zagrało świetne spotkania, co widać m.in. po aktualnym bilansie w tabeli, gdzie dzieli ono pierwsze miejsce z AGO ROGUE. Szczególnie zaskakująca była łatwość, z jaką Kuba „many” Tylman i spółka poradzili sobie z Iron Wolves. Dzisiejszy mecz nie będzie jednak prosty. Po lekkich niedociągnięciach z zeszłego tygodnia ekipa Mystiquesa z pewnością nie będzie chciała doprowadzić do kolejnej porażki. Jednak czy jej przygotowania wystarczą?

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

7 czerwca
17:00 Zero Tenacity vs Gentlemen’s Gaming BO1
18:00 devils.one vs AGO ROGUE BO1
19:00 Team ESCA Gaming vs Iron Wolves BO1
20:00 Komil & Friends vs Goskilla BO1
21:00 Illuminar Gaming vs Forsaken BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Team Kinguin zatrudnia polski skład CS:GO

Nazwa Kinguin po raz pierwszy pojawiła się na scenie CS:GO już wiele lat temu, ale początkowo pełniła ona tylko rolę sponsora kilku znaczących ekip, t...