STS
Czypsy, Iron Wolves
fot. Iron Wolves

Start ligi włoskiej, kolejne mecze w Niemczech i Grecji. Gdzie dzisiaj grają Polacy w ERL-ach?

Wszystkie Europejskie Regionalne Ligi budzą się z kilkutygodniowego snu i rozpoczynają letni split. Dzisiaj do tego grona dochodzą Włochy, gdzie gra dwóch polskich zawodników. Mało tego, kolejne spotkania rozgrywają się w Niemczech i Grecji.

Polacy na niemieckiej emigracji

Pierwszy dzień drugiego tygodnia Prime League rozpoczynamy występem Tomasza „Eścika” Skwarczyńskiego o godzinie 18:00. Jego GamerLegion po zdominowanej wiośnie i wygraniu całej ligi popadł w marazm. Czy gracze zdołają w końcu się odkuć i tym samym pokazać swoją prawdziwą naturę? Ich przeciwnikiem będzie dziś Eintracht Spandau, które jako jedna z dwóch formacji zdecydowała się nie dokonywać zmian przed startem letniego splitu. Z pewnością polski zawodnik ma już doświadczenie i wie jak grać przeciwko dzisiejszemu oponentowi. Godzina 20:00 przyniesie nam mecz polskiego duetu z BIG. Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz oraz Igor „marlon” Tomczyk. W poprzednim tygodniu rządzili w całej lidze. Zobaczymy, jak będzie tym razem – ich przeciwnikiem w dzisiejszym spotkaniu będzie WAVE Esports.

Z ziemi polskiej do włoskiej

Dziś startuje liga włoska, gdzie mamy dwóch reprezentantów. Pierwszym z nich jest grający w Morning Stars Kacper „Czypsy” Zaparucha. Polski wspierający znany jest chociażby z Illuminar Gaming oraz Iron Wolves. Tym razem poszukuje on dla siebie nowych wyzwań. Pierwszym rywalem jego formacji będzie Atleta Esports, które zwyciężyło poprzednią edycję ligi. Ten kolektyw zdecydowanie będzie trudnym rywalem na sam początek, jednak Morning Stars ma również całkiem interesujący skład, który ma szansę zawalczyć z obrońcami tytułu. Mecz odbędzie się o godzinie 19:00.

Naszym drugim akcentem jest Karol „xeonerr” Kowalski grający do niedawna w Teamie ESCA Gaming. Od dłuższego czasu informował, że będzie chciał poszukać swojego miejsca za granicą i odnalazł je w GGEsports. Trzeba powiedzieć, że ten skład sam w sobie nie jest najwyższych lotów. Zobaczymy jak xeonerr poradzi sobie z Cyberground Gaming, które dokonało wzmocnień w swoim zespole. To spotkanie jest zaplanowane na godzinę 20:00.

Greckich przygód ciąg dalszy

O 18:00 w akcji zobaczymy Łukasza „Nasuta” Nasutowicza, leśnika grającego dla Zerolag Esports, a przeciwnikiem tej drużyny będzie Team Refuse. Zaraz po tym spotkaniu, około godziny 19:00, zobaczymy dwóch rywalizujących ze sobą Polaków – Bruno „Brunessa” Freunda i Michała „WillTheScouta” Hałacza. WLGaming Esports pierwszego z wymienionych jak dotąd nie zaznało goryczy porażki i legitymuje się bilansem 3-0. Z kolei Gamespace MCE WillTheScouta okupuje sam koniec tabeli i dzisiaj najprawdopodobniej nie zdobędzie wyczekiwanego zwycięstwa. Na koniec dzisiejszych zmagań do walki stanie Kacper „Daglas” Dagiel i jego Anorthosis Famagusta Esports. Młodociany leśnik w końcu może w pełni być doceniony. Warto oglądać jego zmagania, ponieważ możliwe, że na naszych oczach kieruje się całkowicie nowy talent, o którego niedługo będą się bić topowe polskie organizacje.

Zmagania Polaków możecie śledzić poprzez oficjalne kanały lig: GLL (Grecja), PG Nationals (Włochy) oraz Prime League (Niemcy).

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Adison: Vzz na pewno jest dobry, ale nie wydaje mi się, żeby był nie do prześcignięcia