STS
dycha hades ENCE ESL Pro League Season 15
fot. ESL

Znamy uczestników IEM Cologne. Ilu Polaków zagra na prestiżowej imprezie?

Od startu Intel Extreme Masters Cologne 2022 dzieli nas jeszcze miesiąc. Niemniej już dziś poznaliśmy wszystkie ekipy, które pojawią się na niemieckiej ziemi i powalczą o zaszczyt, jakim dla każdego zawodnika jest możliwość występu w świątyni Counter-Strike’a.

Zaproszenia na IEM-a rozesłane

O ten przywilej zawalczą w sumie 24 drużyny, które miejsce na zawodach otrzymały m.in. na podstawie punktacji w cyklu ESL Pro Tour. W ten sposób bilet do Kolonii otrzymało ENCE, czyli drużyna, której zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz. Niestety w Nadrenii Północnej-Westfalii w barwach Ośmiornic niemal na sto procent nie zagra natomiast Janusz „Snax” Pogorzelski, ten bowiem wspomagał ekipę na IEM Dallas tylko jako zmiennik, zastępując wykluczonego przez problemy wizowe Lotana „Spinxa” Giladiego. Tak czy inaczej, warto w tym miejscu wspomnieć, że dycha, hades i spółka przygodę z turniejem rozpoczną od razu od głównej jego fazy.

Podobnie wygląda sytuacja m.in. mistrzów świata z FaZe Clanu oraz triumfatorów wspomnianego już IEM Dallas, czyli Cloud9. W sumie bezpośrednią przepustkę do zawodów głównych otrzymało osiem zespołów, podczas gdy pozostała szesnastka trafiła do fazy play-in. W tej wystąpią zwycięzcy ostatniego sezonu ESL Meisterschaft, czyli Sprout, do których dołączyło siedem formacji zajmujących najwyższe lokaty w rankingu ESL. Swoich przedstawicieli będą miały także Azja, Ameryka Południowa czy też Oceania – tę ostatnią reprezentować będą zawodnicy, którzy dopiero co zamienili Renegades na ORDER. Na zawodach pojawią się też gracze Virtus.pro, którzy nadal muszą rywalizować pod tagiem Outsiders.

Lista uczestników IEM Cologne 2022:


Turniej główny
Cloud9 ENCE FaZe Clan FURIA Esports
G2 Esports Team Liquid Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

Faza play-in
Astralis BIG Complexity Gaming GODSENT
Heroic Imperial Esports MIBR MOUZ
Movistar Riders ORDER Outsiders paiN Gaming
Team Spirit Sprout TYLOO Team Vitality

Intel Extreme Masters Cologne 2022 odbędzie się między 5 a 17 lipca. Łączna pula nagród turnieju wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO ROGUE cierpliwie i do celu. RGO pokonuje Diabły w Ultralidze

AGO ROGUE 1:0 devils.one Sinmivak Gangplank PolskiKoz Camille Rabble Lillia Sh4dow us Volibear Ni...