STS
WRDN, Goskilla
Wykorzystano materiały należące do i udostępnione przez Frenzy

Na szczycie bez zmian, Goskilla przerywa serię porażek. Podsumowanie dnia w Ultralidze

Druga kolejka Ultraligi właśnie się zakończyła. Pozycja lidera niezmiennie należy do AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. W stawce trochę jednak się pozmieniało, a jedną z nich było pierwsze zwycięstwo Goskilli. Sprawdźmy dokładnie, co wydarzyło się w naszej regionalnej lidze.

Forsaken i Goskilla przełamują złą passę

Zero Tenacity rozpoczęło grę przeciwko Komil & Friends od dobrego zagrania na dolnej alei. Pomimo obecności Dawida „Yuty” Wyskiela, gracze Z10 zdobyli pierwszą krew i dwa kolejne zabójstwa tylko kosztem śmierci Wojciecha „Wojtusia” Świdera. W dziewiątej minucie Z10 znowu zaatakowało, tym razem zgarniając Herolda i kolejne zabójstwa. Później doszło do pierwszej walki drużynowej, którą dla odmiany wygrało Komil & Friends, odrabiając trzy tysiące złota straty. W 24. minucie zawodnicy KnF pokonali Barona, ale aż czwórka zawodników tej ekipy przypłaciła to życiem. Zero Tenacity uratował Vzz, eliminując całą drużynę przeciwną w kolejnej walce. Pozwoliło to Z10 wziąć fioletowe wzmocnienie. Chwilę później Sebastian „Sebekx” Smejkal i spółka wygrali potyczkę drużynową i zabili Starszego Smoka. Całą relację znajdziecie tutaj.

Zaraz potem Goskilla podejmowała Gentlemen’s Gaming. Dżentelmeni najpierw zajęli się smokiem, który padł, zanim na ziemi znalazł się jakikolwiek bohater. Jako pierwszy do fontanny wysłany został natomiast Hubert „Slipper” Burzec na górnej alei. GGM szybko odpowiedziało eliminacją wrogiego toplanera, a po chwili doszło do wymiany po jednym fragu na dole mapy. Goskilla przez większość czasu prowadziła pod względem posiadanego złota. W 28. minucie zdołała też przejąć Smoczą Duszę. Dżentelmeni w tym momencie skierowali się w stronę Barona… którego ukradł Lukas „WRDN” Lenikas. Po tym nie było czego zbierać i szwajcarska formacja przerwała swoją serię porażek.

Następnie Team ESCA Gaming grał przeciwko Forsaken. Dopiero w ósmej minucie uświadczyliśmy pierwszej krwi, która wpadła na konto Szymona „Benka” Przygońskiego. Przewaga zaczęła się jednak rysować na korzyść Forsaken, ponieważ gracze tej formacji radzili sobie zdecydowanie lepiej podczas fazy. Ekipa Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego konsekwentnie realizowała swój plan. Zespół 25-letniego wspierającego swoją korzystną sytuację zawdzięczał skutecznemu rozbijaniu wrogich struktur i przejmowaniu innych obiektów na mapie. Szczególnie ważny był moment w 24. minucie, kiedy to Forsaken wykurzyło przeciwników spod leża Barona, a następnie przejęło potwora. ESCA nie miała już zatem żadnych argumentów, aby jakimś cudem wrócić do gry. Całą relację z tego meczu znajdziecie w tym miejscu.

IHG i AGO… nadal wygrywają

Potem Illuminar Gaming mierzyło się z devils.one. Adrian „adi11” Jackowski już w czwartej minucie znalazł wrogiego leśnika i zapewnił sobie pierwszą krew. Następnie odwiedził on górną alejkę i pomógł swojemu koledze pozbyć się rywala. W dziewiątej minucie doszło do walki na rzece, z której obie ekipy wracały z dwoma zabójstwami. Diabłom po kilku minutach udało się jednak wyrównać rachunki na dole mapy. IHG przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę w 23. dzięki przejęciu Barona Nashora. Ten pozwolił ekipie adiego11 znaleźć się w posiadaniu ogromnego bogactwa. Później wszystkie walki kończyły się jej wygraną.

W meczu pomiędzy AGO ROGUE oraz Iron Wolves pierwsza krew wpadła na konto Krystiana „Krysi” Dobrzańskiego w szóstej minucie podczas walki na górnej rzece. Długo natomiast na odpowiedź akademii Łotrzyków czekać nie musieliśmy, gdyż za kilka chwil świetny atak na dolną aleję przeprowadził Jochem „Rabble” van Graafeiland. Przed pojawieniem się Barona na Summoner’s Rifcie RGO prowadziło jednak w złocie czterema tysiącami sztuk złota. Nieustanna walka przeniosła się do dalszej części meczu, lecz nadal Iron Wolves odstawało od swoich przeciwników. Mimo całkiem bliskiego wyniku w zabójstwach Wilki przegrywały we wszystkich pozostałych aspektach gry. Kwestią czasu było dokończenie dzieła zniszczenia. Ostatecznie formacja z Rabblem na czele zwyciężyła w 34. minucie. Całą relację z tego meczu znajdziecie tutaj.

Wyniki dzisiejszych starć w Ultralidze:

8 czerwca
17:00 Zero Tenacity 1:0 Komil & Friends BO1
18:00 Gentlemen’s Gaming 0:1 Goskilla BO1
19:00 Team ESCA Gaming 0:1 Forsaken BO1
20:00 Illuminar Gaming 1:0 devils.one BO1
21:00 Iron Wolves 0:1 AGO ROGUE BO1

Rozgrywki wracają już za tydzień! Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

 

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO ROGUE, Ultraliga sezon 8

AGO ROGUE nadal niezłomne. Mistrzowie z czwartym punktem w Ultralidze

AGO ROGUE 1:0 Iron Wolves Sinmivak Jayce Kakan Camille Rabble Lillia Krysia Kindred Nite Orianna...