STS
blacktear5 Illuminar Gaming Polska Liga Esportowa
fot. Polska Liga Esportowa/Julia Szałapska

Illuminar powalczy o ESL Pro League ze zmiennikiem

W połowie tygodnia gracze Illuminar Gaming pojawią się w Szwecji. To właśnie tam bowiem odbędą się zawody, podczas których mistrzowie Polski powalczą o miejsce w elitarnej ESL Pro League. Co jednak ciekawe, na serwer wejdą oni ze zmiennikiem.

mynio znowu poza składem na lana

Do Jönköping wraz z pozostałymi członkami składu nie uda się Wiktor „mynio” Kruk. W tym miejscu warto przypomnieć, że 26-latka zabrakło także na poprzednim lanie z udziałem IHG, czyli PLE.GG Gaming Weekend w Warszawie. Wówczas z gry miały wyeliminować go problemy zdrowotne, ale wyglądało na to, iż dość szybko zdążył on dojść do siebie. Już kilka dni później wystąpił wraz z miksem 4 Pancernych i Dziadek w ESEA Cash Cup, a później jako członek QUADRUPLE zagrał również na ROG Masters East EMEA 2022. W związku z tym można było podejrzewać, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie i mynio wreszcie po raz pierwszy zaprezentuje się lanowo w trykocie Illuminar.

Nic bardziej mylnego! Dziś organizacja potwierdziła, że Kruka znowu zabraknie, nie podając jednocześnie powodu jego absencji. Niemniej trzeba pamiętać, że już trzy tygodnie temu insiderski profil Polish Leaks donosił, iż dni mynia w IHG są policzone. Na razie nikt oficjalnie tego nie potwierdził, ale cała sytuacja daje sporo do myślenia. Tak czy inaczej, podczas EPL Conference zastępcą 26-latka będzie Piotr „blacktear5” Kasiński. To właśnie były reprezentant Anonymo Esports pełnił rolę zmiennika w Warszawie i pomógł ekipie w sięgnięciu po awans do PGE Superpucharu PLE. Teraz jednak stanie on przed o wiele większym wyzwaniem, tym bardziej że pierwszym rywalem IHG w Szwecji będą uczestnicy ostatniego Majora z Outsiders.

Skład Illuminar Gaming na ESL Pro League Season 16 Conference:

Błażej „zaNNN” Bączkowski
Tomasz „phr” Wójcik
Piotr „morelz” Taterka
Bartek „mASKED” Trybuła
Piotr „blacktear5” Kasiński
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LeQu: W esporcie trzeba liczyć się z tym, że jak ktoś jest lepszy, to po prostu za ciebie wejdzie