Teddy i spółka na start, po nich ekipa Defta

Od roszad w szeregach uchroniły się m.in. zespoły, które wystąpią w pierwszej serii letnich rywalizacji. Zarówno Kwangdong Freecs, jak i Hanwha Life Esports postanowiły w tym samym wydaniu podejść do letniego splitu potyczek. Decyzja ta może dziwić m.in. fanów drugiej z wymienionych formacji, wszak HLE na wiosnę uplasowało się na szarym końcu stawki, zdobywając jedynie trzy wygrane. Czy zatem możemy spodziewać się, że zespół należycie przepracował przerwę między poszczególnymi etapami sezonu i już dziś zaprezentuje się z całkowicie innej strony? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że na pierwszy ogień przyjdzie mu się zmierzyć z naprawdę solidnym przeciwnikiem, tym bardziej że ekipa Parka "Teddy'ego" Jin-seonga dwukrotnie wychodziła zwycięsko z pojedynków tych drużyn.

Zaraz po poprzedniej batalii do gry wejdą zawodnicy DRX oraz Nongshim RedForce. Tutaj podobnie jak w przypadku KDF czy HLE nie zdecydowano się na zmiany i w tej samej odsłonie DRX i NS rozpoczną drugą część sezonu. Jeśli mielibyśmy zatem tak samo jak w przypadku wcześniejszej potyczki sugerować się rezultatami ze spring splitu, to faworytem nadchodzącego starcia bez dwóch zdań powinna być drużyna Kima "Defta" Hyuk-kyu. Na ten moment jednak jest to jedynie wróżenie z fusów, gdyż nie wiadomo co zmieniło się w samej rozgrywce obydwu kolektywów. Dlatego też jeśli jesteśmy zainteresowani tym, jak poradzą sobie te formacje, to powinniśmy zarezerwować sobie czas około godziny 13:00.

Pierwszy mecz mistrzów wiosny LCK już w piątek

Wszyscy natomiast wiemy, że najbardziej wyczekiwanymi spotkaniami będą te z udziałem T1. Wicemistrzowie Mid-Season Invitational przed komputery zasiądą w najbliższy piątek zaraz po bójce pomiędzy Liiv SANDBOX a Kwangdong Freecs. Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka swoje pierwsze starcie rozegrają z NS RedForce, czyli zespołem swojego byłego drużynowego kolegi – Kima "Canny" Chang-donga. Podopieczni Choia "Polta" Seong-huna nie mieli dużo czasu na odpoczynek, bowiem od zakończenia międzykontynentalnego turnieju minęły raptem dwa tygodnie. To nie powinno jednak przeszkodzić im w dalszym szlifowaniu rekordu, ba – pozostanie w rytmie meczowym może dodatkowo wyjść na plus.

Interesujące mogą być też gry w wykonaniu wicemistrzów świata, czyli DWG KIA. Zespół ten po nie do końca udanej wiośnie postanowił ponownie wziąć pod swoje skrzydła Janga "Nuguriego" Ha-gwona. Ruch ten może okazać się szczególnie istotny, bowiem to właśnie z 22-letnim toplanerem organizacja mogła cieszyć się z triumfu podczas Worlds 2020. Od tamtego momentu jednak wiele się zmieniło, głównie za sprawą całkowicie nowego botlane'u. Zatem, aby złapać rytm, ekipa będzie potrzebować trochę czasu. Wygląda natomiast na to, że drużyna idealnie trafiła z terminarzem, bowiem podczas pierwszego tygodnia przyjdzie jej się zmierzyć z Fredit BRION oraz LSB, czyli formacjami, które zbyt wielu sukcesów w przeszłości nie odnosiły.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego tygodnia LCK 2022 Summer:

Środa, 15 czerwca
10:00 Kwangdong Freecs vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 Nongshim RedForce vs DRX BO3
Czwartek, 16 czerwca
10:00 KT Rolster vs Gen.G Esports BO3
13:00 Fredit BRION vs DWG KIA BO3
Piątek, 17 czerwca
10:00 Liiv SANDBOX vs Kwangdong Freecs BO3
13:00 T1 vs Nongshim RedForce BO3
Sobota, 18 czerwca
10:00 Gen.G Esports vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 DRX vs Fredit BRION BO3
Niedziela, 19 czerwca
10:00 KT Rolster vs T1 BO3
13:00 DWG KIA vs Liiv SANDBOX BO3

Transmisję z LCK będziecie mogli obejrzeć w języku angielskim na kanałach LCK Global na Twitchu oraz w serwisie YouTube.