STS
illuminar gaming, zero tenacity
Wykorzystano materiały należące do i udostępnione przez Frenzy

Czy Z10 przerwie passę zwycięstw IHG? Kolejna dawka spotkań w Ultralidze

Dziś rusza trzecia kolejka Ultraligi. Obecnie tabela rozgrywek polsko-bałtyckich wygląda bardzo ciekawie, bo aż pięć zespołów dzieli ex aequo ostatnie miejsce z wynikiem 1-3. Na szczycie natomiast nadal widnieją nazwy dwóch drużyn – AGO ROGUE i Illuminar Gaming. Czy dzisiejsze mecze doprowadzą do jakiś zawirowań i niespodzianek?

Rozbijamy remis w dolnej części tabeli

Zmagania rozpoczniemy od pojedynku pomiędzy Goskillą i Teamem ESCA Gaming. W zeszłym tygodniu, po bardzo słabym początku sezonu, ekipie Ondreja „Wondro” Kendy udało się wreszcie zdobyć pierwsze zwycięstwo. Być może teraz nieco się ona odblokuje, bo po sporych roszadach w przerwie między wiosną i latem spodziewaliśmy się raczej czegoś więcej niż dolna część stawki. ESCA natomiast po zakontraktowaniu nowego składu jest kompletnie inną drużyną, która musi liczyć na lategame’ową dyspozycję Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego. Czy  jednak zespołowi temu uda się wytrwać do późniejszego etapu gry?

Około godziny 18 na Summoner’s Rifcie pojawią się Iron Wolves oraz Forsaken. Tutaj sytuacja jest częściowo analogiczna do tej z wcześniejszego meczu. W przypadku WOLF pierwsze spotkania zagrane były znacznie poniżej oczekiwań i dziwi nas obecność tego zespołu w dole tabeli, bo przecież jeszcze nie tak dawno reprezentował on Ultraligę na European Masters 2022 Spring. Forsaken z drugiej strony miewa tendencję do grania w kratkę. Wynik tego meczu może więc być bardzo zależny od dyspozycji dnia Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego i spółki.

Kto utrzyma się na szczycie?

Następnie przeskoczymy do meczu, w którym AGO ROGUE zmierzy się z Gentlemen’s Gaming. Akademia Łotrzyków ponownie sieje zamęt na Polach Sprawiedliwości i póki co nikt nie mógł oprzeć się ich sile. Zespół ten wygląda świetnie w każdym etapie gry, mała jest więc szansa, że ekipa Kuby „Grzybka” Jagiełki będzie w stanie coś zdziałać. Dżentelmeni latem pozostali Dżentelmenami – brak zmian w składzie, a więc i styl gry bardzo podobny do tego z wiosennej rundy. Jednak czy będzie to wystarczające, by tym razem dostać się do play-offów?

W czwartym meczu rywalizować będą devils.one oraz Komil & Friends. Dojdzie więc do prawdziwego starcia młodzików, bo obie te drużyny mają po trzech nowicjuszy w swoich składach. KNF wyjątkowo dobrze radziło sobie w początkowej części sezonu jak na tak młodą krew, ale też ich rywale nie byli póki co bardzo wymagający. Diabły natomiast będą dzisiaj próbowały odbudować się po bardzo trudnej kolejce, w której przyszło im grać z Illuminar Gaming i AGO ROGUE. Mimo wszystko ciężko wskazać na jednoznacznego faworyta w tym meczu.

Na sam koniec przyjdzie nam śledzić pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming a Zero Tenacity. Zmiana barw czterech byłych zawodników KNF bardzo wyszła im na plus, a dodatkowo świetnie zgrywają się oni z Adrianem „Adim11” Jackowskim, będącym w pewnym sensie motorem napędowym IHG. Z10 jednak również rozpoczęło ten sezon w taki sposób, jakiego się spodziewaliśmy. Póki co jedynie AGO ROGUE było w stanie stanąć na drodze i odebrać punkt podopiecznym serbskiej organizacji. Tym razem bez dwóch zdań będą oni chcieli poprawić nieco nieudany wynik z wiosny, a wygrana z IHG może być kolejnym krokiem w tę stronę.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

14 czerwca
17:00 Goskilla vs Team ESCA Gaming BO1
18:00 Forsaken vs Iron Wolves BO1
19:00 AGO ROGUE vs Gentlemen’s Gaming BO1
20:00 devils.one vs Komil & Friends BO1
21:00 Illuminar Gaming vs Zero Tenacity BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Color PDW Ultraliga

Color dominuje w Hiszpanii, a Bruness – w Grecji. Jak radzą sobie Polacy za granicą?

Polacy z G2 Arctic jako jedyni wygrali w Hiszpanii Wszystko rozpoczęło się od zwycięstwa G2 Arctic (3-2) z Movistar Riders (1-4). Akademia mistrzów E...