STS
Kackos, piratesports, Ultraliga Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Kolejny Polak w Misfits Premier! Kackos będzie rywalizował w LFL

Już od kilku splitów w barwach Misfits Premier, występującego w Ligue Française de League of Legends, możemy śledzić poczynania Polaków. Po ostatnich zawirowaniach związanych z odejściem Shina „HiRita” Tae-mina, akademia Misfits musiała wypełnić lukę. Było to jednak trudne, bo większość graczy w tym czasie miała już podpisane kontrakty. Na ratunek przyszedł kolejny z naszych rodaków, Krzysztof „Kackos” Kubziakowski, który dołącza do ekipy.

Pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że po przesunięciu HiRita z głównego składu Misfits do akademii, gracz ten postanowił zrezygnować z reprezentowania Królików i wrócił do Korei. Jako że sezon w Europejskich Regionalnych Ligach zaczyna się wcześniej niż w League of Legends European Championship, na stare śmieci chcąc nie chcąc musiał tymczasowo powrócić Joel „Irrelevant” Miro Scharoll. Teraz jednak wiemy już, że może się on w pełni skupić na treningach z Misfits Gaming, bo do akademii dołącza Kackos.

Polski toplaner stawiał swoje pierwsze kroki na scenie League of Legends już w 2015 roku. Najbardziej możemy go kojarzyć z występów pod banderą piratesports w drugim sezonie Ultraligi oraz z gier w K1CK półtora roku później. Latem 2021 roku przeniósł się on do występującego w Hiszpanii MAD Lions Madrid, gdzie odpadł już w pierwszej rundzie play-offów. Następnie został w akademii Lwów, ale już jako rezerwowy, bo na jego miejsce wskoczył Gaëthan „Gaëthan” Baron. Po półrocznej przerwie Kackos wraca jednak do akcji.

W dalszej części letniego splitu w Misfits Premier będziemy mogli więc śledzić poczynania aż sześciu Polaków. W samym głównym składzie będzie ich czterech, a całość uzupełnia Nikolay „Zanzarah” Akatov. Pozostała dwójka naszych rodaków, Paweł „delord” Szabla i Jakub „bezum” Iwanicki to oczywiście członkowie sztabu szkoleniowego zespołu.

Po dwóch tygodniach rozgrywek akademia Misfits zajmuje szóste miejsce z wynikiem 1-3. Pierwszy sprawdzian składu z nowym toplanerem będzie miał miejsce już dzisiaj o godzinie 18. Króliki zmierzą się wtedy z Solary. Jutro natomiast rywalem Kackosa i spółki będzie obecny lider ligi francuskiej, LDLC OL. Mecz odbędzie się o godzinie 22. Czy po zmianie Misfits Premier będzie w stanie podbić Francję? Aby się tego dowiedzieć, śledźcie rozgrywki LFL na bieżąco w środy i czwartki.

Skład Misfits Premier na dalszą część sezonu prezentuje się następująco:

Misfits Krzysztof „Kackos” Kubziakowski
Nikolay „Zanzarah” Akatov
Mateusz „Czajek” Czajka
Paweł „Woolite” Pruski
Oskar „Vander” Bogdan
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
dycha ENCE IEM Dallas 2022

F1KU, dycha i hades w akcji! Startują wiosenne finały BLAST Premier 2022

Grupa B pod polską flagą Sporo uwagi z pewnością poświęcone będzie postawie Macieja "F1KA" Miklasa, który niedawno zamienił x-kom AGO na OG. Teraz je...