STS
F1KU OG BLAST Premier Spring Final 2022
fot. BLAST

Nie śpimy, gramy! F1KU i spółka idą po wiosenny finał BLAST Premier 2022

Liczba Polaków rywalizujących na BLAST Premier Spring Final 2022 zmniejszyła się drastycznie. Na portugalskim turnieju nie ma już Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, ale spokojnie – w grze nadal pozostaje Maciej „F1KU” Miklas. I już dziś będzie on mógł awansować do wielkiego finału.

FaZe i ENCE za burtą!

Ale najpierw skupmy się na tym, co działo się wczoraj. Bo wczoraj było naprawdę interesująco, chociaż przykrą niespodziankę swoim kibicom sprawiło ENCE. Zespół dychy i hadesa przez co odważniejszych typowanych był nawet jako kandydat do mistrzowskiego tytułu, a tymczasem uległ on o wiele niżej notowanemu Teamowi Vitality. Co więcej, skład naszych rodaków nie uszczknął rywalom nawet mapy i przegrał 0:2. Z takim samym rezultatem za burtą wylądowali również mistrzowie świata z FaZe Clanu. Ci zostali całkowicie rozgromieni przez grające ze zmiennikiem Natus Vincere, które podczas dwóch potyczek oddało oponentom zaledwie sześć rund. Co raczej nie dziwi, największy wkład w ten sukces miał Oleksandr „s1mple” Kostyliev, autor aż 46 eliminacji!

Komplet piątkowych wyników BLAST Premier Spring Final 2022:

17 czerwca

Ćwierćfinały

16:30 FaZe Clan 0:2 Natus Vincere Dust2 6:16
Inferno 1:16
20:00 Team Vitality 2:0 ENCE Overpass 16:10
Nuke 19:17

Czy ekipa F1KA zagra w finale?

Ale my się nie zatrzymujemy, bo już dziś pojedynki półfinałowe. O godzinie 16:30 na serwerze zameldują się F1KU wraz ze swoimi partnerami z OG, by ponownie podjąć Natus Vincere. Ponownie, bo oba zespoły mierzyły się już ze sobą w fazie grupowej i wówczas po trzymapowym boju górą był zespół F1KA. Niemniej teraz stawka będzie o wiele większa, można więc oczekiwać, że i NAVI zmotywuje się jeszcze bardziej. Kilka godzin później czeka nas kolejna powtórka, bo naprzeciwko siebie staną G2 Esports i Team Vitality. Trzy dni temu to Samuraje mogli świętować zwycięstwo i również tym razem to oni uchodzić będą za faworytów. Wiele jednak zależeć będzie od dyspozycji Nikoli „NiKo” Kovača i Mathieu „ZywOo” Herbaut, czyli dwóch największych gwiazd obu ekip.

Sobotni harmonogram BLAST Premier Spring Final 2022:

18 czerwca

Półfinały

16:30 OG vs Natus Vincere BO3
20:00 G2 Esports vs Team Vitality BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Final 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Heroic zaskakuje. Jeden z graczy ląduje na ławce rezerwowych

Heroic chce zrobić krok naprzód – Wszystkie wspaniałe rzeczy muszą kiedyś dobiec końca. Ze smutkiem opuszczam Heroic, ale zarówno dla nich, jak i dla...