STS
NAVI Javelins
fot. Natus Vincere

Polki z NAVI poznały grupowe rywalki podczas lana w Walencji

Na początku lipca kobiecy skład CS:GO z Polski po raz pierwszy zaprezentuje się na lanowej imprezie w barwach legendarnego Natus Vincere. Angelika „Angelka” Kozłowska i jej koleżanki wezmą bowiem udział w ESL Impact w Hiszpanii, które rozgrywane będzie przy okazji DreamHack Valencia 2022.

Polki z okazją do rewanżu

Już teraz możemy jednak stwierdzić, że Polki trafiły do naprawdę wymagającej grupy. Już w pierwszym meczu przyjdzie im zmierzyć się z BIG EQUIPĄ i z pewnością potyczka ta będzie mieć swój gatunkowy ciężar. Wszak to reprezentantki niemieckiej organizacji kilka tygodni temu pozbawiły NAVI Javelins miejsca na lanowych finałach pierwszego sezonu ESL Impact. Dla Angelki i spółki to niepowodzenie było sporym ciosem, teraz więc nadarzy się idealna okazja, by wziąć za nie rewanż. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że na BIG problemy się nie kończą, bo w zbiorze A znalazła się również Nigma Galaxy, czyli najlepszy kobiecy zespół świata i, co oczywiste, główny faworyt hiszpańskiego turnieju.

W związku z tym mniej emocjonująco zapowiadają się wydarzenia w grupie B, gdzie Europę reprezentować będzie GODSENT. Laureatki starokontynentalnych eliminacji swoją przygodę z zawodami rozpoczną od pojedynku z najlepszym składem z Ameryki Północnej, czyli CLG Red, w którego szeregach niezmiennie od czterech lat znajduje się Mounira „GooseBreeder” Dobie. Ale i Ameryka Południowa będzie mieć na imprezie swoje przedstawicielki, bo w drugim ze zbiorów oglądać będziemy także FURIĘ Esports oraz MIBR. Co więcej, obie te formacje zmierzą się ze sobą już w pierwszej serii starć, a faworytkami będą podopieczne Lucasa „segalli” Manciniego.

Pary 1. rundy ESL Impact Valencia 2022:

vs vs
Nigma Galaxy Mindfreak NAVI Javelins BIG EQUIPA
vs vs
FURIA Esports MIBR GODSENT CLG Red

ESL Impact Valencia 2022 odbędzie się między 1 a 3 lipca w Walencji. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorek finału przewidziano połowę tej sumy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
WRDN, Goskilla

Goskilla pokonuje devils.one. Czwarte zwycięstwo Goryli w Ultralidze

devils.one 0:1 Goskilla PolskiKoz Kayle Wondro Gangplank Sh4dowUS Gwen WRDN Viego Domoles Sion...