Chovy kontra ShowMaker na start drugiej kolejki LCK

Już w pierwszym pojedynku tego tygodnia rywalizacji przyjdzie nam obejrzeć starcie dwóch zespołów, okupujących pierwsze lokaty. Gen.G podejmie DWG KIA. Obie formacje jak na razie nie zaznały jeszcze goryczy porażki, gdyż nie tylko wygrały swoje poprzednie spotkania, ale, co więcej, nie straciły w nich nawet mapy. Oznacza to, że dziś jedna z korzystnych serii się zakończy. Trudno powiedzieć, która z ekip faktycznie ma większe szanse na wygraną. Zamiast zatem głowić się nad tym, kto zatriumfuje w tym meczu, lepiej jest nastawić się na naprawdę solidne widowisko z udziałem topowych zawodników. Zapowiada się nie lada pojedynek, który przede wszystkim wyjaśni nam, który z kolektywów jest na ten moment silniejszy.

W drugiej batalii natomiast przenosimy się na przeciwną stronę tabeli, bowiem do boju o pierwsze punkty staną gracze Fredit BRION oraz KT Rolster. Zarówno jedna jak i druga drużyna ma za sobą bójki z naprawdę solidnymi zespołami. BRO musiało stawić czoła najpierw DK, a następnie DRX, kiedy KT mierzyło się z Gen.G oraz T1. Mimo wszystko w bijatykach z topowymi formacjami lepiej radzili sobie Kim "Rascal" Kwang-hee i jego kompani, którzy byli o włos od sprawienia ogromnej niespodzianki w wojnie z aktualnymi mistrzami LCK. Można by zatem rzec, że nieco większym faworytem tego zestawienia jest KT, jednak wydarzyć się może tak naprawdę wszystko.

Sobotni poranek sprawdzianem dla T1

Ten tydzień ma w swoim repertuarze jeszcze jeden wybitny mecz. Mowa tutaj o sobotniej potyczce pomiędzy DWG KIA a T1, która podobnie jak ta z samego początku tygodnia da odpowiedzi na wiele pytań. Jednym z nich jest to, czy faktycznie Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka są nadal najlepszym kolektywem w Korei, czy jednak nieco osłabli. Wygrana z KT nie była przekonująca, a formacja Heo "ShowMakera" Su ma za sobą dwa bardzo dobre występy. Szykuje się w takim razie kolejny banger, którego nie można przegapić.

Nie warto też nie wspomnieć o jeszcze jednej ekipie, piastującej aktualnie topową lokatę. Chodzi oczywiście o DRX, które podobnie jak DK czy GEN uchroniło się od jakiejkolwiek przegranej. Drużyna z Kimem "Deftem" Hyuk-kyu w tym tygodniu podejmie przedstawicieli Hanwha Life Esports oraz Kwangdong Freecs. Jak pojedynek z pierwszą ze wspomnianych drużyn nie powinien sprawić zbyt wielu kłopotów 25-letniemu strzelcowi i jego brygadzie, tak ten z KDF może przysporzyć nieco więcej problemów. Jeśli jednak okaże się, że podopieczni Kima "Ssonga" Sang-soo wyjdą zwycięsko z obydwu batalii, to istnieje spora szansa, że ci pozostaną na szczycie stawki już w pojedynkę.

Tak prezentuje się harmonogram drugiego tygodnia LCK 2022 Summer:

Środa, 22 czerwca
10:00 Gen.G Esports vs DWG KIA BO3
13:00 Fredit BRION vs KT Rolster BO3
Czwartek, 23 czerwca
10:00 Kwangdong Freecs vs Nongshim RedForce BO3
13:00 T1 vs Liiv SANDBOX BO3
Piątek, 24 czerwca
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs DRX BO3
13:00 Fredit BRION vs Gen.G Esports BO3
Sobota, 25 czerwca
10:00 DWG KIA vs T1 BO3
13:00 Liiv SANDBOX vs KT Rolster BO3
Niedziela, 26 czerwca
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Nongshim RedForce BO3
13:00 DRX vs Kwangdong Freecs BO3

Transmisję z LCK będziecie mogli obejrzeć w języku angielskim na kanałach LCK Global na Twitchu oraz w serwisie YouTube.