STS
Mistrzostwa Polski w Tekkena
fot. Bandai Namco

Nadchodzą oficjalne mistrzostwa Polski w Tekkena!

Bijatyki pokroju Tekkena nie cieszą się może tak wielką popularnością, jak Counter-Strike czy też League of Legends, ale i tak mają w naszym kraju oddane grono fanatyków. I tych z pewnością ucieszy fakt, iż już niedługo odbędą się oficjalne mistrzostwa Polski! Oficjalne, bo organizowane pod egidą wydawcy gry, czyli Bandai Namco Entertainment.

Najlepsi fighterzy w kraju

Konkretniej mówiąc, mistrzostwami Polski w Tekkena zajmie się niemiecki oddział rzeczonej firmy, który wspierać będzie Fighting Games Challenge. Zmagania rozpoczną się 2 lipca i zaoferują swoim uczestnikom zmagania zarówno internetowe, jak i lanowe – te drugie będą mieć miejsce w Łodzi oraz w Poznaniu. To także stolica Wielkopolski będzie miejscem zaplanowanego na drugi weekend października finału rozgrywek, gdyż ten odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena. Udział w poznańskim turnieju weźmie najlepsza szesnastka fazy zasadniczej, która stoczy ostateczny bój o łączną pulę nagród w wysokości 1 tysiąca euro, ale również i nagrody rzeczowe od partnerów i przede wszystkim dwie przepustki na Europejski Puchar Tekken.

Harmonogram mistrzostw Polski:

  • 2-3 lipca – online
  • 16-17 lipca – online
  • 30-31 lipca – lan (Łódź, BaseStack)
  • 13-14 sierpnia – lan (Łódź, BaseStack)
  • 27-28 sierpnia – lan (Łódź, BaseStack)
  • 10-11 września – online
  • 24-25 września – lan (Łódź, Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier)
  • 7 października – lanowe eliminacje ostatniej szansy (Poznań, Poznań Game Arena)
  • 8-9 października – finały (Poznań, Poznań Game Arena)

Więcej informacji na temat rozgrywek znaleźć można na oficjalnej stronie mistrzostw Polski w Tekkena oraz fanpage’u Fighting Games Challenge na Facebooku.

Europejskie zawody dla najlepszych

A teraz przejdźmy do dania głównego, czyli wspomnianego już Europejskiego Pucharu Tekkena. W ramach tej imprezy rozegrane zostaną krajowe rozgrywki, wśród których znajdują się omawiane już mistrzostwa Polski, ale nie tylko. Między latem a jesienią 2022 zmagania toczyć się będą także w takich krajach i regionach, jak Beneluks, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Hiszpania oraz Wielka Brytania i Irlandia. Z każdego z nich awans na europejski turniej zagwarantują sobie po dwaj najlepsi zawodnicy, który na początku 2023 roku udadzą się do Francji, a konkretniej do miasta Lyon. To tam odbędzie się ostateczny bój o tytuł najlepszego gracza Tekken 7 na Starym Kontynencie, chociaż na szali znajdzie się też łączna pula nagród w wysokości 25 tysięcy euro.

Więcej informacji na temat rozgrywek znaleźć można na oficjalnej stronie Europejskiego Pucharu Tekkena.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Tracyn, Illuminar Gaming, Ultraliga sezon 8

Illuminar powstrzymuje Goskillę, RGO ciągle bez porażki w Ultralidze. Podsumowanie dnia

Odkupienie Wilków, Forsaken z wygraną na przełamanie Na start dzisiejszych zmagań zobaczyliśmy potyczkę pomiędzy Iron Wolves a devils.one. Oba zespoł...