STS
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Przed nami dzień pełen wrażeń w ERL-ach

Czwartek jest dniem, w którym mamy największe nagromadzenie głównych Europejskich Regionalnych Lig. Dzisiaj odbywają się trzy ligi akredytowane, a do tego o kolejne punkty powalczą drużyny z Czech. Czekają nas świetne mecze w Niemczech, Francji oraz Hiszpanii. Prime League przyniesie nam spotkanie na samym szczycie. Polski duet z BIG zmierzy się na lidera tabeli, Eintracht Spandau.

Misfits Premier z szansą na perfekcyjny tydzień

Liga francuska po dwóch dniach niesamowitych spotkań daje nam chwilę oddechu, jeśli chodzi o zmagania polskich zawodników. Tak przynajmniej to wygląda na papierze. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 18.  GameWard (6-2) z Dawidem „Melonikiem” Ślęczką oraz Pawłem „Czekoladem” Szczepanikiem” zmierzy się z Solary (3-5). Ich przeciwnik nie jest wybitny, jednak często podkręca wybory bohaterów. Nasi rodacy pokazali jednak, że są w stanie walczyć z najlepszymi. Średni przeciwnik nie powinien być problemem.

Misfits Premier (3-5) znajduje się na fali wznoszącej w tym tygodniu. Króliczki wygrały ważne bitwy przeciwko Karmine Corp oraz Team BDS Academy. Tym razem ich rywalem będzie najsłabsza drużyna w całej Francji. Team Oplon (1-7) nawet ze zmienionym leśnikiem nie jest w stanie nawiązać walki z formacjami znajdującymi się na francuskiej ziemi. Polska akademia powinna bez problemu ich pokonać. Ta potyczka odbędzie się o godzinie 19.

Vitality.Bee (5-3) z Jakubem „Jactrollem” Skurzyńskim doświadczyło w tym tygodniu starć z czołówką tej ligi. Niestety nie potoczyły się one po myśli Pszczółek, teraz jednak mogą sprawdzić się w starciu z nieco słabszym przeciwnikiem o godzinie 20. Zobaczymy, czy są aktualnie czwartą drużyną w tym regionie, czy może przeżywają swoisty kryzys? Team BDS Academy (3-5) natomiast gra poniżej oczekiwań. Skład wypełniony zawodnikami, którzy jeszcze pół roku temu grali w LEC, powinien sobie dobrze radzić w ligach regionalnych.

Batalią kończącą superweek we Francji będzie pojedynek Mirage Elyandra (1-7), w którym rolę wspierającego pełni Oskar „Raxxo” Bazydło, z Team GO (4-4). Nie oszukujmy się, szanse polskiego zawodnika na zwycięstwo w tym spotkaniu nie należą do największych. Drużyna, która od początku była eksperymentem, na razie po prostu nie działa.

Harmonogram dzisiejszych starć LFL z polskimi akcentami (transmisja dostępna w tym miejscu):

Czwartek, 23 czerwca
18:00 Solary vs GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Oplon vs Misfits Misfits Premier
Kackos, Czajek, Woolite, Vander
BO1
20:00 Vitality.Bee
Jactroll
Team Vitality vs Team BDS Team BDS Academy BO1
22:00 Team GO vs Mirage Elyandra
Raxxo
BO1

Spotkanie dnia w Niemczech

Prime League aktualnie ukazuje nam czterech faworytów walczących o European Masters. Niektóre drużyny jednak nie dają za wygraną i chcą odbić się od dna tabeli. GamerLegion (2-5) z Tomaszem „Eścikiem” Skwarczyńskim nie daje za wygraną. Formacja odbija się od dna, jednak dzisiaj zmierzy się z groźnym przeciwnikiem. SK Gaming Prime (5-2) radzi sobie całkiem nieźle. Godzina 19 pokaże nam, czy Eścik popłynie na fali zwycięstw, czy zostanie ujaźmiony przez silniejszego rywala.

Zaraz po tej potyczce zobaczymy prawdziwą batalię topowych zespołów w lidzie niemieckiej. BIG (5-2) razem z polskim duetem znanym z Team ESCA Gaming pragnie tego zwycięstwa. Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz oraz Igor „marlon” Tomczyk radzą sobie świetnie na linii, jednak czasami walki drużynowe idą naprawdę niefortunnie. Dzisiaj nie będzie dla nich żadnej taryfy ulgowej, ponieważ ich rywalem będzie Eintracht Spandau (6-1). Finaliści wiosennej edycji Prime League genialnie rozpoczęli ten sezon. Kto wygra? Ciężko powiedzieć, jedno jest pewne – rodacy skóry tanio nie sprzedadzą.

Dzisiejsze mecze Polaków w Prime League (transmisja dostępna pod tym adresem):

Czwartek, 23 czerwca
19:00 SK Prime vs GamerLegion
Eścik
BO1
20:00 Eintracht Spandau vs BIG
Harpoon, Marlon
BO1

Polacy walczą o utrzymanie pierwszego miejsca w Superlidze

Hiszpańską Superligę rozpoczniemy o godzinie 18 spotkaniem ze skandalem w tle. UCAM Tokiers (1-6) staje się najgorszym koszmarem dla polskiego strzelca, Dominika „Zamulka” Bieli. Sam wynik jest mizerny, drużynie grozą baraże o utrzymanie. Dodatkowo wczoraj wieczorem drużynę opuścił Cantoursna „Nji” An, który nagle postanowił przejść na esportową emeryturę. Jak napisał polski strzelec, Francuz pozostawił swoich kompanów na lodzie, bez żadnego ostrzeżenia. Oberwało się również Zamulkowi, który został zwyzywany przez Ana. Drużyna w ostatnim momencie znalazła zastępstwo w postaci leśnika z akademii, Manuela „Rewounda” Olmo. MAD Lions Madrid (3-4) może się cieszyć z takiego obrotu spraw.

Movistar Riders (1-6) z Łukaszem „Pyrką” Grześkowiakiem również jest zagrożone spadkiem. Wzrost poziomu w Superlidze skutkuje gorszymi wynikami. Dzisiejszym przeciwnikiem jednej z najbardziej ikonicznych dla regionu formacji będzie BISONS ECLUB (5-2). Bizony zaliczyły ostatnio dwie porażki z rzędu. To starcie odbędzie się o godzinie 19.

Zaraz po tym meczu rozegra się bitwa pomiędzy KOI (3-4) a G2 Acrtic (5-2). Akademia Samurajów ostatnio odnalazła właściwy dla siebie rytm i pokazuje się wyśmienicie. Najpopularniejszy zespół w Hiszpanii natomiast zaczął tragicznie, jednak z każdym spotkaniem ewoluuje jako drużyna. Ta batalia może być zaskakująco wyrównana, jednak zespół Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika na ten moment jest lepszym kolektywem.

Team Heretics (5-2) z Marcinem „iBo” Lebudą jest aktualnie topowym zespołem lidze hiszpańskiej. Macro tej ekipy niekiedy po prostu zachwyca, jednak dzisiejszy przeciwnik patrząc na sam kaliber będzie jednym z trudniejszych. Giants (4-3) są symbolami tego regionu, zawsze robili topowe składy i po kompromitującej wiośnie chcą, by cesarzowi Hiszpanii oddano to co cesarskie. Wynik tej intrygującej batalii ujrzymy po godzinie 21.

Kanał Superligi znajdziecie tutaj, a oto rozkład dzisiejszych meczów z udziałem Polaków:

Czwartek, 23 czerwca
18:00 UCAM Tolkiers
Zamulek
vs MAD Lions Madrid BO1
19:00 BISONS ECLUB vs Movistar Riders
Pyrka
BO1
20:00 KOI KOI logo vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
21:00 G2 Arctic
iBo
vs Giants BO1

Zmagania rodaków w Czechach

Hitpoint Masters zaliczyło krótką przerwę pomiędzy kolejnym dniem rozgrywek. Już o 19 zobaczymy Symeona „Meleksa” Smejkala, wspierającego grającego w barwach Cryptova (1-2). Rywalem tej ekipy będzie mistrz Czech z wiosennej edycji, Entropiq (2-1).

Godzina dwudziesta przyniesie nam klasyk tamtego roku w wykonaniu Sinners Esports (3-0) z Kamilem „Syrpym” Pękackim oraz eSuby (2-1). To spektakl, który przez lata elektryzował czeską publiczność. Okaże się, czy fani poczują trochę nostalgii dawnych lat przy tym starciu. Do czasu przybycia Entropiq to właśnie właśnie ten duet świadczył o sile Hitpoint Masters.

Potyczka dwóch najsłabszych drużyn w całej lidze zakończy środowy dzień zmagań. Inside Games (0-3) z polskim akcentem w postaci Karola „Sheji” Bieszczada zetrze się z Dark Tigers już o godzinie 21.

Harmonogram spotkań z polskimi akcentami (transmisja dostępna w tym miejscu):

Czwartek, 23 czerwca
19:00 Entropiq vs Cryptova
Meleks
BO1
20:00 Sinners Esports
Syrpy
vs eSuba BO1
21:00  Inside Games
Sheja
vs Dark Tigers BO1
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Surge Diamant Esports Patix

Diamant i TENSTAR w play-offach VRL East: Surge. Dzisiaj poznamy resztę uczestników

TENSTAR i Diamant Esports w play-offach! Anonymo Mentos nie udało się zemścić na Anorthosis Famaguście. Cypryjska formacja na Ascencie pokazała się z...