STS
Wondro, Goskilla, Ultraliga sezon 8
Wykorzystano materiały należące do i udostępnione przez Frenzy

Tony obrażeń Wondro, Vzz nie zwalnia tempa. Najlepsza piątka 4. kolejki Ultraligi

Czwarta kolejka Ultraligi dobiegła końca. Miniony tydzień był szczególnie dobry dla Zero Tenacity, AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming, które nie oddały ani jednego punktu. Goskilla co prawda została zatrzymana w swojej zwycięskiej serii, ale przegrać z IHG to w tym momencie żaden wstyd. Pora wybrać więc zawodników, którzy wyróżnili się w czwartym tygodniu naszej ligi regionalnej.

Ogromne obrażenia od toplanera Goskilli

Nie da się ukryć, że Goskilla lubi stawiać na Ondreja „Wondro” Kendę. I nic dziwnego, ponieważ kiedy toplaner Goryli dostaje w swoje ręce zasoby czy też komfortowe dla siebie postacie, robi właśnie takie rzeczy, jak w spotkaniu z devils.one. W ciągu trzydziestu minut skompletował pełny build i nie dał żyć przeciwnej Kayle. W meczu z Illuminar Gaming też dołożył swoją cegiełkę i mimo słabszej fazy liniowej, wciąż dokładał ogromne ilości obrażeń i zdołał wyjść na prowadzenie nad Gwen. To stabilny i bardzo dokładny zawodnik, którego dobra forma doprowadziła do przerwanej już serii zwycięstw.

Wondro nie zachwycił nas swoim KDA (4,2), ale warto zwrócić uwagę na inne rubryki statystyczne. Odpowiadał on za aż 42 procent obrażeń swojej ekipy i co minutę zadawał ich aż 967. Mało tego miał też najlepszy wskaźnik CSM, który wynosił 10,7 i cztery razy wyeliminował przeciwników w pojedynku jeden na jednego.

adi11 ponownie carry’uje

Illuminar Gaming podniosło się po porażce z Zero Tenacity. W spotkaniu z Komil & Friends od samego początku kontrolowało przebieg rozgrywki, a stało się tak między innymi dzięki świetnej grze Adriana „adiego11” Jackowskiego. Jego Wukong miał rękę na pulsie wszystkich ważnych potworów i obiektów. Małpa była zawsze jeden krok dalej od Udyra, co z punktu widzenia draftu było dość zaskakujące. adi11 to ważne spoiwo formacji spod szyldu Oka i bez wątpienia jest jednym z lepszych leśników w ósmym sezonie Ultraligi.

adi11 miał najwyższe KDA spośród wszystkich leśników, a wynosiło ono 8. Był też najbogatszym dżunglerem, ponieważ na minutę średnio zdobywał 415 sztuk złota. Zawodnik IHG był też przy 85 procent zabójstw swojej drużyny i warto odnotować, iż przed piętnastą minutą był bogatszy od rywali o 860 złotych monet i 700 punktów doświadczenia.

Klej dla utalentowanego składu

AGO ROGUE działa jak dobrze naoliwiona maszyna i boli jedynie to, że jak na razie nie spotkało godnego rywala. Cała drużyna bryluje w obecnym sezonie Ultraligi i trudno jest przez to typować MVP w meczach akademii Łotrzyków. Przeciwko KNF mistrzowie ligi zdobyli aż osiemnaście eliminacji i przy wszystkich był Ardian „Nite” Spahiu. To cichy bohater tej ekipy. Niemiec może grać wieloma postaciami i zawsze wykonuje swoje zadanie w stu procentach. Każdy chciałby mieć tak pewną i wszechstronną kartę w swojej ręce.

Nite miał KDA na poziomie 8,3 i zgarniał 10,5 asyst na mecz. Uczestniczył w 75 procentach eliminacji i wkładał 525 obrażeń co minutę.

Vzz nie zwalnia tempa

Teodor „Vzz” Cholakov ewidentnie ma chrapkę na najwyższe lokaty w Ultralidze, ponieważ ostatnimi czasy gra świetnie. W spotkaniu z Forsaken mierzył się z poszczącą Senną, której potencjalne obrażenia w późniejszym etapie rozgrywki mogły zaboleć. Teamfightowo Bułgar grał bardzo świadomie i z pomocą polskiego supporta był nie do zdarcia. Jego Twitch wyglądał naprawdę dobrze, a przyszłe tygodnie wyglądają bardzo obiecująco dla Zero Tenacity.

Vzz zakończył ten tydzień z KDA o wartości 6,5. Miał średnio 6,5 zabójstw i tyle samo asyst. Uczestniczył w większości eliminacji (87 procent) i odpowiadał za aż 31 procent obrażeń Z10.

minemaciek farmi i łapie na kotwicę

Maciej „minemaciek” Wicher w piątce tygodnia? Niemożliwe! A jednak. Także i tym razem wspierający IHG dostaje swoje miejsce za całokształt swojej działalności w minionej kolejce. W meczu z Goskillą zapewnił swojemu midlanerowi pierwszą krew, jak zwykle świetnie grał Nautilusem, ale miał też kilka ładnych wejść Tahm Kenchem. Organizacja spod szyldu Oka trafiła w dziesiątkę angażując tego supporta i wszystko wskazuje na to, że leci po top 3 Ultraligi.

minemaciek nie umarł w tym tygodniu ani razu! To daje mu KDA na poziomie 20. W tej kolejce zaliczył 17 asyst i spełniał się w roli farmiącego Tahm Kencha. Z tego powodu jego statystyki trochę się pokomplikowały, ale kto by na to patrzył, skoro w rubrykach nie znajdziemy jego kluczowych minekotwic.


Kolejne mecze w Ultralidze już we wtorek od godziny 17:00. Transmisja w języku polskim będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Angielskojęzyczna transmisja będzie natomiast na drugim kanale Polsat Games w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
shlatan, lec, misfits

Misfits z pierwszym zwycięstwem w LEC. Kolejna porażka SK Gaming

Misfits Gaming 1:0 SK Gaming Irrelevant Ornn JNX Aatrox Shlatan Wukong Gilius Viego Vetheo Ahri...