STS
TaZ, HONORIS, ESL MP Jesień 2021
fot. ESL/Adam Łakomy

Faza grupowa Esport Tour 2022 Series #2 trwa! Dziś rozstrzygnięcia w grupie C

Przed nami dwa ostatnie pojedynki w grupie C Esport Tour. O godzinie 12:00 HONORIS zawalczy z Sangal, a na zwycięzcę tego meczu czeka IHG.

Pierwszy dzień w grupie C rozpoczął pojedynek Illuminar Gaming kontra Sangal, w którym Polacy zwyciężyli wynikiem 2:1. Po pierwszej mapie, która zakończyła się zwycięstwem IHG po około 40 minutach, mogło się wydawać, że wynik meczu jest już przesądzony, jednak debiutujące w turnieju Sangal odrobiło straty na Mirage i doprowadziło do remisu. Wszystko więc rozstrzygnęło się na Vertigo, na którym ponownie polska drużyna przejęła dominację, ostatecznie wygrywając całe spotkanie.

W drugim openerze grupy oglądaliśmy HONORIS, które stawiło czoła angielskiej formacji Into the Breach. Obie drużyny mają już na swoim koncie występ w pierwszej serii Esport Tour 2022. Mecz rozpoczął się na Vertigo, jednak tym razem ta mapa okazała się mniej łaskawa dla polskiego zespołu i po bardzo zaciętej walce Anglicy zwyciężyli rezultatem 16:11. W drugiej części spotkania przenieśliśmy się na Overpass. Mimo wielkich nadziei HONORIS nie zdominowało przeciwników i mecz zakończył się po drugiej mapie jednoznacznym zwycięstwem Into the Breach 2:0.

Zwieńczeniem pierwszego dnia zmagań w grupie C miał być pojedynek zwycięzców, który wyłoni zdobywcę pierwszego miejsca. Z powodu nieprzewidzianych zdarzeń do spotkania nie doszło, a nierozegrany mecz walkowerem wygrała drużyna Into the Breach i to ona awansowała do ćwierćfinałów Series #2. Dzisiaj przed drużynami przedostatniej grupy dwa mecze, które rozstrzygną o tym, kto dołączy do zawodników z Anglii.

W samo południe w meczu przegranych spotkają się HONORIS oraz Sangal, by zawalczyć o decydujący pojedynek przeciwko Illuminar Gaming. Po wczorajszych rozgrywkach zapowiada się bardzo zacięta walka. Czy w decydującym meczu grupy będziemy oglądać derby Polski? Czy jednak Sangal, debiutujące w Esport Tour 2022, okaże się kolejnym odkryciem turnieju i zaskoczy nas mistrzowską taktyką? Tego wszystkiego dowiemy się już dzisiaj!

1 lipca

Mecz przegranych grupy C

12:00 HONORIS vs Sangal Esports BO1

Decydujący mecz grupy C

15:30 Illuminar Gaming vs TBD BO1

Transmisja z meczu HONORIS vs Sangal rozpocznie się już o 12:00 na kanale Cyberwolves na Twitchu. Faza grupowa potrwa do 29 czerwca włącznie, a 1 lipca rozpoczną się ćwierćfinały. Więcej informacji o turnieju znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Snax dołącza do mousesports

O ile w League of Legends Polacy niemalże nonstop próbują swoich sił w międzynarodowych składach, tak w Counter-Strike'u takie sytuacje do niedawna pr...