STS
dycha ence pgl major antwerp
fot. PGL/Stephanie Lindgren

dycha i hades podejmą mistrzów świata. Stawką półfinał Roobet Cup

Każdy kolejny dzień przybliża nas do zakończenia Roobet Cup. A jest to o tyle istotne, że szansę na mistrzowski tytuł wciąż ma dwóch naszych rodaków w barwach ENCE, którzy już dziś przystąpią do starcia ćwierćfinałowego. I to starcia nie byle jakiego, bo na ich drodze staną mistrzowie świata!

Znamy już dwóch półfinalistów

Zacznijmy jednak od tego, co działo się wczoraj. Bo to właśnie wczoraj za burtą online’owych zawodów znalazły się Eternal Fire oraz 9z Team. W przypadku Turków przeszkodą nie do przejścia okazało się BIG, które po trzymapowym boju zachowało status niepokonanej drużyny. Swojego pogromcy nie znalazło również Cloud9, chociaż, co zaskakujące, przedstawiciele Europy Wschodniej musieli w poniedziałek się sporo napocić. Co więcej, na decydującym Overpassie to 9z momentami wyglądało lepiej od czwartego zespołu świata i ostatecznie poległo dopiero przy wyniku 14:16. Można zresztą domniemywać, że gdyby nie fantastyczna dyspozycja Dmitrya „sh1ro” Sokolova, to końcowy rezultat mógł wyglądać zupełnie inaczej. I wcale nie tak korzystnie dla C9.

Komplet poniedziałkowych wyników Roobet Cup:

27 czerwca
15:00 BIG 2:1 Eternal Fire Overpass 16:10
Dust2 16:19
Nuke 16:7
19:00 Cloud9 2:1 9z Team Mirage 16:13
Dust2 10:16
Overpass 16:14

ENCE ponownie podejmie FaZe

A już dziś po godzinie 15:00 na serwerze zamelduje się ENCE, w którego składzie znajdować się będą oczywiście Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz. Obaj Polacy wraz ze swoimi kolegami mierzyć się będą z FaZe Clanem, czyli zwycięzcą niedawnego Majora w Antwerpii. Będzie to więc prawdziwy mecz na szczycie pomiędzy trzecią oraz pierwszą drużyną świata. Co ciekawe, oba zespoły grały już ze sobą na początku czerwca przy okazji Intel Extreme Masters Dallas 2022 i wówczas górą byli zawodnicy fińskiej organizacji, którzy i tym razem będą mieli chrapkę na zwycięstwo. A kilka godzin później w ostatnim ćwierćfinałowym pojedynku Duńczycy z Astralis podejmą forZe. I bynajmniej nie będą stuprocentowym faworytem.

Wtorkowy harmonogram Roobet Cup:

28 czerwca
15:00 ENCE vs FaZe Clan BO3
19:00 forZe vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Roobet Cup potrwa do 30 czerwca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jest mistrzostwo, jest i spory awans. MOUZ NXT w górę w rankingu HLTV

Jedni w górę, inni w dół Spory awans zanotowało MOUZ NXT, co raczej nie dziwi. Wszak zespół, którego członkami są Hubert „szejn” Światły, Kamil „siuh...