STS
LEC 2019 Summer, arena, fani
fot. Riot Games

Znamy datę i miejsce finałów letniego splitu LEC!

Poznaliśmy szczegóły dotyczące finałów League of Legends European Championship 2022 Summer. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 mecze o puchar wreszcie zostaną rozegrane poza berlińskim studiem. Tym razem wybór padł na szwedzką Malmö Arenę.

Finały odbędą się w weekend 10 i 11 września. Zmierzą się w nich najlepsze europejskie zespoły, które zawalczą o puchar mistrza Starego Kontynentu oraz seeding na Mistrzostwach Świata 2022. Stawka zatem jest bardzo wysoka, a dodatkowo po tak długiej przerwie drużyny po raz pierwszy będą miały tak duży doping od swoich fanów.

– Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że letnie finały odbędą się w szwedzkim Malmö. Jako że będzie to pierwsze od trzech lat wydarzenie w terenie goszczone poza naszym berlińskim studiem, nie możemy się doczekać, by zapewnić fanom niezapomniane wrażenia. Mamy przyjemność ponownie współpracować z Malmö i z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie do tego miasta zapierającej dech w piersiach atmosfery – oznajmił Maximilian Schmidt, Head of League of Legends Esports w EMEA.

Ostatnim razem europejskie rozgrywki gościły w Szwecji w 2015 roku. Wtedy po pięciomapowym boju udało się wygrać Fnatic. Czy siedem lat później Pomarańczowi powtórzą swój sukces? Może być ciężko, bo od tego czasu pojawiło się sporo świetnych drużyn. Jedną z nich jest G2, które latem bardzo chciałoby kontynuować dominację nad resztą stawki.

Bilety na wydarzenie będą dostępnie już niebawem, bo w piątek 1 lipca podczas RDYCHK, czyli segmentu poprzedzającego rozgrywki w LEC. Zakupu będzie można dokonać na stronie Malmö Areny.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
dycha ence pgl major antwerp

dycha i hades podejmą mistrzów świata. Stawką półfinał Roobet Cup

Znamy już dwóch półfinalistów Zacznijmy jednak od tego, co działo się wczoraj. Bo to właśnie wczoraj za burtą online'owych zawodów znalazły się Etern...