Pojedynek niepokonanych

Wówczas bowiem dojdzie do starcia dwóch ekip, które w tym splicie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Mowa oczywiście o T1 oraz DRX. Formacje te wyśmienicie radziły sobie w ostatnich potyczkach, dzięki czemu mogą szczycić się teraz mianem niezłomnych. Niemniej, któraś ze świetnych serii dobiegnie w tym tygodniu końcu, pytanie tylko która. Większe szanse na zachowanie czystego konta mają Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka. Mimo to z pewnością nie można skreślać brygady Kima "Defta" Hyuk-kyu, która jest bardzo zmotywowana, aby złamać wiosennych mistrzów.

Zanim jednak dojdzie do tej bójki, to oba zespoły stoczą jeszcze wcześniej bój o kolejne punkty. Wcześniej, a w zasadzie dzisiaj, bowiem już o godzinie 10:00 wystartuje mecz pomiędzy DRX a Liiv SANDBOX. Nie ma co ukrywać, że faworytem tego zestawienia jest właśnie formacja 25-letniego strzelca. Co prawda Lee "Clozer" Ju-hyeon i jego kompani nie są drużyną z najniższej półki, ale różnica w klasie i tak powinna być zauważalna. Zaraz po tym spotkaniu przyjdzie nam obejrzeć w akcji T1 i Kwandgdong Freecs. Tutaj sytuacja jest jeszcze jaśniejsza niż w przypadku meczu DRX. Podopieczni Choia "Polta" Seong-huna nie powinni mieć żadnych problemów ze złamaniem szyków ósmego w tabeli KDF.

Gen.G z prostym zadaniem, DK raczej też

Nie można też oczywiście pominąć trzeciej formacji, która uchowała się od przegranej. Gen.G, podobnie jak poprzednicy, również legitymuje się bilansem 4-0 i wygląda na najgroźniejszy dotychczas zespół. W większości swoich batalii GEN po zwycięstwa sięgało pewnie i bez większych kłopotów. Ponadto ekipa Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona ma za sobą triumf nad DWG KIA, czyli pierwszym większym sprawdzianem tego kolektywu. W tym tygodniu nie czeka go natomiast żadna bójka na szczycie, gdyż rywalami 21-letniego środkowego będą Nongshim RedForce oraz KDF. Zapowiada się zatem na pojedynki do jednej bramki, lecz jak bardzo mecz nie byłby jednostronny, to faworyci muszą mieć się na baczności, aby głupio nie stracić punktów.

Szansę na odbicie po nieudanej, ale też bardzo wymagającej kolejce, będą mieli przedstawiciele DK. Ci w minionym tygodniu okazali się być gorsi od GEN oraz T1, przez co ich wynik na ten moment to dwie wygrane i dwie porażki. Heo "ShowMaker" Su i jego towarzysze nie muszą się natomiast załamywać, bo możliwość powrotu na zwycięską ścieżkę nadarzy się już niebawem. W piątkowy poranek mistrzowie świata z 2020 roku podejmą KT Rolster, a w niedzielę staną w szranki z NS. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na koniec tygodnia będziemy mogli oglądać DWG KIA z czterema punktami na koncie.

Tak prezentuje się harmonogram trzeciego tygodnia LCK 2022 Summer:

Środa, 29 czerwca
10:00 Liiv SANDBOX vs DRX BO3
13:00 Kwangdong Freecs vs T1 BO3
Czwartek, 30 czerwca
10:00 Fredit BRION vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 Nongshim RedForce vs Gen.G Esports BO3
Piątek, 1 lipca
10:00 KT Rolster vs DWG KIA BO3
13:00 T1 vs DRX BO3
Sobota, 2 lipca
10:00 Liiv SANDBOX vs Fredit BRION BO3
13:00 Gen.G Esports vs Kwangdong Freecs BO3
Niedziela, 3 lipca
10:00 DWG KIA vs Nongshim RedForce BO3
13:00 KT Rolster vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3

Transmisję z LCK będziecie mogli obejrzeć w języku angielskim na kanałach LCK Global na Twitchu oraz w serwisie YouTube.