STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Bez organizacji, ale z sukcesem! Podopieczni kubena wygrywają REPUBLEAGUE Season 3

W połowie kwietnia włodarze MAD Lions postanowili zamknąć swoją dywizję CS:GO, jednocześnie wystawiając na listę transferową wszystkich zawodników. Mimo tak niekorzystnych okoliczności trzon składu utrzymał się, a teraz został nagrodzony za swoją wytrwałość. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego niespodziewanie zatriumfowali bowiem w trzecim sezonie REPUBLEAGUE.

„Dokonaliśmy tego razem!”

Ekipa do gry przystąpiła w przemodelowanym zestawieniu, bo zabrakło Michała „MICHA” Müllera, Johannesa „b0RUPa” Borupa oraz wypożyczonego do Natus Vincere Viktora „sdy’a” Orudzheva. Zamiast nich zagrali za to Christian „Buzz” Andersen i Volodymyr „Woro2k” Veletniuk, którzy wspomagali ex-MAD już przy okazji zamkniętych eliminacji do REPUBLEAGUE, a także Hristiyan „REDSTAR” Pironkov. W takim składzie gracze kubena przebrnęli przez fazę grupową, pokonując w jej trakcie K23 oraz dwukrotnie uczestników ostatniego Majora z Eternal Fire. Z kolei w play-offach pozostawili oni w pokonanym polu również MOUZ NXT oraz ECSTATIC. Tym samym międzynarodowy zespół już odniósł ogromny sukces, awansując do wielkiego finału.

W tym gracze Gurczyńskiego podejmowali będące w przebudowie Fnatic i bynajmniej nie uchodzili za faworytów. Ale podjęli rzuconą rękawicę i to z naprawdę dobrym skutkiem, bo już na pierwszej mapie, Mirage’u, udało im się powrócić z wyniku 1:13 i w dogrywce przechylić szalę na swoją stronę! Potem był Nuke, który padł łupem reprezentantów brytyjskiej organizacji, ale ostatnie słowo należało do ex-MAD. Drużyna ta gładko zatriumfowała na Ancient wynikiem 16:8 i tym samym zdobyła tytuł mistrzowski oraz główną nagrodę wynoszącą aż 70 tysięcy euro! – Wygrywamy finał REPULEAGUE z Fnatic!!! Co za podróż od otwartych eliminacji, a potem poprzez zamknięte. Jestem niesamowicie dumni. Dokonaliśmy tego razem! – nie krył radości kuben, dla którego był to pierwszy szkoleniowy sukces od kilku lat.

Końcowa klasyfikacja REPUBLEAGUE Season 3:

1. ex-MAD Lions 70 000 €
2. Fnatic 30 000 €
3. Bad News Eagles 15 000 €
4. ECSTATIC 5 000 €
5-6. forZe, MOUZ NXT
7-8. Enterprise esports, Eternal Fire
9-12. Entropiq, Team Finest, K23, Sinners Esports
13-16. 1WIN, Imperial Esports, Into The Breach, Sprout
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
finn, excel,

Świetne teamfighty EXCEL i koreańska lekcja. Najlepsze zagrania 2. rundy LEC

5. Misfits nurkuje i żongluje atakami wieży Przed startem letnich rozgrywek wiele osób twierdziło, że Misfits Gaming nie ma szans powtórzyć sukcesu...