Illuminar podejmie międzynarodowych rywali

Ale zacznijmy od CS-owej rywalizacji, do której przystąpi m.in. Illuminar Gaming. Mistrzowie Polski wygrali majowe eliminacje w Warszawie, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Wisłę All iN! Games Kraków, dzięki czemu to właśnie oni podejmą rywali z zagranicy. Bo właśnie – pozostałe trzy zespoły pochodzić będą spoza naszej ojczyzny. Organizatorzy zaprosili plasujące się w najlepszej pięćdziesiątce rankingu HLTV SKADE z Bułgarii, Sinners Esports z Czech oraz międzynarodowy skład Endpoint CeX, którego częścią jest m.in. mistrz świata z 2017 roku, Markus "Kjaerbye" Kjærbye. Stawką będzie łączna pula nagród w wysokości 25 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów decydującego spotkania przewidziano 12,5 tysiąca dolarów.

Lista uczestników PGE Superpucharu PLE:

Endpoint CeX Illuminar Gaming Sinners Esports SKADE

Zwieńczenie rozgrywek VALORANTA i wirtualne regaty

Niemniej to nie wszystko, bo drugiego dnia imprezy, tj. w sobotę o 16:00 HEINZ PLE ALL-STAR, zaprezentowany podczas PLE.GG Gaming Weekend zespół gwiazd, zagra z drużyną zagranicznych gwiazd oraz ekipą złożoną z najlepszych uczestników przygotowanego przez Heinz i PLE wyzwania. W ten sam dzień zwieńczony zostanie też drugi sezon VALORANT East: United, którego stawką będzie 7,5 tysiąca dolarów oraz awans do VALORANT East: Surge. Za oprawę zawodów w grze Riotu odpowiedzialni będą znani eksperci, czyli m.in. Mateusz "emelejt" Beczkowiak, Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk, Kamil "baddyG" Graniczka oraz Nikodem "Konieko" Konieczny. Nie można też nie wspomnieć o żeglarskim turnieju esportowym PGE eGdynia Sailing Days.

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej odbędzie się między 8 a 10 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni. Zebrani na miejscu fani będą mogli nie tylko śledzić esportowe zmagania, bo z myślą o nich stworzona zostanie też strefa FREE2PLAY, która gościć będzie takie gwiazdy jak Marcin Gortat, Karol "Blowek" Gązwa, Piotr "izak" Skowyrski, Wojtek "Łozo" Łozowski i Paweł "Leh" Lehmann. To właśnie tam znajdą się również oficjalny BUS VALORANT od Riot Games, strefa simracingowa i strefa gastronomiczna od jednego ze sponsorów wydarzenia – firmy Heinz.