Creative AVEZ

Obecny skład

Kamil „Mystic” Matz
Kacper „hous1k” Profic
Paweł „eys” Wiesiołek
Mateusz „MonsteR” Mnich

Przyszli

Odeszli

Mateusz „MonsteR” Mnich Adrian „AlcesT” Chyziak (t) NAVI Javelins

Czerwiec w przypadku AVEZ stał pod znakiem zarówno zysków, jak i strat. Ale zaczęło się od tych drugich, bo zespół opuścił dotychczasowy szkoleniowiec, Adrian „AlcesT” Chyziak. Nie jest to jednak bynajmniej zaskoczeniem, bo ten już od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem odejścia i efektem tego były m.in. testy w Illuminar Gaming. Niemniej ostatecznie to nie szeregi mistrzów Polski zasilił 23-latek. Zamiast tego porzucił on, przynajmniej na razie, męską scenę i przeniósł się na scenę żeńską, by tam objąć stery reprezentantek słynnego Natus Vincere. I szybko okazało się, że była to decyzja słuszna, bo AlcesT wraz ze swoimi nowymi podopiecznymi zapewnił sobie awans na międzynarodowego lana w Hiszpanii.

Z kolei Ośmiornicom pozostało rozpocząć odbudowę drużyny, z którą już wcześniej pożegnali się Filip „arioszek” Wróbel oraz Sebastian „bastee” Kulik. Jeden ze zwolnionych przez ten duet foteli został już zajęty, a jego posiadaczem stał się Mateusz „MonsteR” Mnich. 23-letni gracz już jakiś czas przed angażem wspomagał AVEZ jako zmiennik i nawet pojechał wraz z zespołem na PLE.GG Gaming Weekend w Warszawie. A co z drugim miejscem? Cóż, dotychczas niczego nie potwierdzono, ale wiele wskazuje, że przejmie je powracający do organizacji Kacper „Riczi Maszynka” Benc, który może przejść podobną drogę jak MonsteR, bo obecnie to on znajduje się w podstawowej piątce jako stand-in.

GameAgents

Obecny skład

Kamil „Klameczka” Mętel
Wojciech „bajmi” Strzelczyk
Nikodem „Majster” Gulmantowicz

Przyszli

Odeszli

Filip „noise” Sobierski
Szymon „Nodsury” Kościelniak (t)  

Jeszcze kilka miesięcy temu GameAgents uchodzili za rewelację ESL Mistrzostw Polski. Złożony z pięciu młodych graczy skład bez kompleksów przystąpił do rywalizacji z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Nic więc dziwnego, że poszczególni zawodnicy szybko zaczęli zwracać na siebie uwagę większych organizacji. I tak Filip „AxEcHo” Czajka trafił na testy do AGO Esports, podczas gdy Alan „Flayy” Krupa został mianowany nowym snajperem Anonymo Esports. A organizacja starała się mimo wszystko odbudować swoją ekipę, ale nie okazało się to tak proste. Tym bardziej że w czerwcu ponownie musiała ona mierzyć się z odejściami, tym razem jednak prawdopodobnie niespowodowanymi ofertami z innych organizacji.

W połowie miesiąca swoją przygodę z Agentami zakończył Filip „noise” Sobierski, co było dość zaskakujące. Wszak były reprezentant ThunderFlash do drużyny trafił zaledwie dwa miesiące wcześniej. Ale na tym nie koniec, bo krótko później ręcznikiem rzucił także pełniący rolę trenera Szymon „Nodsury” Kościelniak. Jednakże w jego przypadku zadecydowały względy pozasportowe. – Ze względu na nową pracę nie jestem w stanie kontynuować pracy trenerskiej – wyjaśnił szkoleniowiec, który w swoim CV ma współpracę m.in. z AGO oraz HONORIS. Tak więc GA nie pozostało nic innego niż ponownie rozpocząć przeczesywanie rynku, bo przecież do zapełnienia są aż dwa wakaty w składzie, a nawet trzy jeżeli doliczymy do tego pozycję trenera.

Impression

Obecny skład

Bartosz „baljs” Mikołajewicz
Kacper „darko” Ściera
Łukasz „azizz” Kałkowski
Adrian „kadziu” Lis

Przyszli

Odeszli

Patryk „ponczek” Wites
Piotr „p1ter” Kubiak (t)

Masz skład złożony w dużej mierze ze znanych na rodzimej scenie zawodników? A na dodatek występujesz w obu najważniejszych ligach w kraju? Wydawałoby się, że wobec tego prędzej czy później znajdziesz organizację, która chociaż na jakiś czas zapewni ci zatrudnienie, ale przypadek Impression wskazuje, że nie jest to wcale takie proste. I raczej na razie prostsze nie będzie, bo skoro w okresie stabilizacji drużyna nie znalazła organizacji, to trudno oczekiwać, by udało jej się to teraz, gdy doznała dwóch osłabień. Dwóch, bo z zespołem pożegnał się nie tylko jeden z pięciu graczy, ale również i trener, co oznacza naprawdę bolesny z punktu widzenia całej rozgrywki cios.

Pewne jest, że w projekcie nie będzie już uczestniczyć Patryk "ponczek" Wites. Były zawodnik Pompa Teamu, x-kom Teamu oraz Wisły All iN! Games Kraków swoje odejście potwierdził pod koniec miesiąca, ogłaszając jednocześnie poszukiwania nowej ekipy. – Rozstaję się z chłopakami z Impression i będę szukał nowych przygód! Jak jakaś drużyna jest zainteresowana moją osobą, to zapraszam do kontaktu, a w najbliższym czasie zacznę odpalać te obiecane strimki! – zapewnił 26-latek. Krótki po nim na podobny krok zdecydował się dotychczasowy szkoleniowiec, Piotr „p1ter” Kubiak. A co dalej z Impression? – Czekajcie na nowe informacje od nas, bo będzie się działo – zapewniła ekipa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

NAVI Javelins

Obecny skład

Angelika „Angelka” Kozłowska
Hania „Hanka” Pudlis
Wiktoria „vicu” Janicka
Danuta „Danuu” Grajkowska
Karolina „Liina” Kasprzyk
                                                                                                         
Adrian „AlcesT” Chyziak (trener)

Przyszli

Odeszli

Adrian „AlcesT” Chyziak (t) AVEZ Dawid „Zefir” Seifert (t)

Potrafi on dużo wnieść do naszej gry, jest dużo pomysłów. Jak nie ma koncepcji od dziewczyn, to Zefir wyciąga z rękawa jakiegoś asa i np. większość jego pomysłów wychodzi. Umie przewidzieć, co przeciwnicy mogą zrobić, co mogą zagrać. Widzi luki, których my czasami możemy nie zauważyć – mówiła jeszcze w kwietniu w rozmowie z naszym serwisem Angelika „Angelka” Kozłowska. Zawodniczka NAVI Javelins chwaliła w ten sposób ówczesnego szkoleniowca drużyny, Dawida „Zefira” Seiferta. Mimo to jednak na początku czerwca jego współpraca z ekipą dobiegła końca. – Chciałbym powrócić do roli gracza, mogę pełnić każą rolę jako rifler, jeżeli więc ktoś szuka zawodnika, niech po prostu się odezwie – ogłosił sam 22-latek już po odejściu.

W jego miejsce Polki znane wcześniej jako Totalne Gituwy zaangażowały starego znajomego z czasów Izako Boars, Adriana „AlcesTa” Chyziaka. – Od teraz będę reprezentować NAVI Javelins jako trener. Jestem bardzo zmotywowany i szczęśliwy, że mogę być częścią tak świetnej organizacji jak NAVI. Trzymajcie za nas kciuki – zaapelował był szkoleniowiec Creative AVEZ. I chyba apel spełnił swoje zadanie, bo Javelins pod jego wodzą awansowały na międzynarodowego lana, ESL Impact Valencia 2022. Z tej perspektywy wydaje się, że decyzja o zmianie trenera ostatecznie wyszła naszym rodaczkom na dobre.

Wisła All iN! Games Kraków

Obecny skład

Krzysztof „Goofy” Górski
Kamil „Sobol” Sobolewski
                                                                                                         
Mariusz „Loord” Cybulski (trener)

Przyszli

Odeszli

Michał „snatchie” Rudzki
Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
Grzegorz „jedqr” Jędras

Wisła All iN! Games Kraków rok 2022 rozpoczęła od dwóch mocnych uderzeń. To właśnie wtedy ekipę ówczesnych mistrzów Polski zasilili Kamil „Sobol” Sobolewski oraz Michał „snatchie” Rudzki, wydawało się więc, że w Małopolsce stworzono jeden z najmocniejszych personalnie składów w historii polskiego CS:GO. Wobec tego ogromne były też oczekiwania, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Intel Extreme Masters Katowice. Im jednak większe nadzieje, tym boleśniejsze rozczarowanie. A w tym wypadku ból był ogromny, bo przez kolejne pół roku Biała Gwiazda nawet nie zbliżyła się do rezultatów, jakich się spodziewano. Po takim niepowodzeniu tąpnięcie było czymś, czego można się było spodziewać.

Ale chyba nie aż na taką skalę. Zaczęło się od odejścia snatchiego, co akurat zaskoczeniem nie było, bo ani w AGO, ani też w Anonymo Esports rodzimy snajper też długo miejsca nie zagrzał. Niemniej już rozstanie z wiślackimi weteranami, czyli Grzegorzem „jedqrem” Jędrasem i Grzegorzem „SZPEREM” Dziamałkiem, czyli wieloletnim kapitanem, zdziwiło niejednego. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że trudno przewidzieć, gdzie podryfuje drużyna. Szczególnie w obliczu problemów sekcji piłkarskiej, która dopiero co zaliczyła spadek z Ekstraklasy do I ligi. Przebudowa i to tak głęboka w takich okolicznościach na pewno nie będzie należeć do rzeczy prostych.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.