EXCEL ESPORTS
1:0 Team BDS
Finn
Sion
Agresivoo
Sejuani
Markoon
Wukong
Cinkrof
Viego
Nukeduck
Lissandra
NUCLEARINT
Taliyah
Patrik
Lucian
xMatty
Ezreal
Mikyx
Nami
Erdote
Karma

Największe problemy w tej potyczce bez cienia wątpliwości miał Cinkrof. To właśnie polski dżungler oddał pierwszą krew po zbyt głębokim wejściu w niebieską dżunglę, co postawiło Marka "Markoona" van Woensela w znacznie bardziej komfortowej sytuacji. W 12. minucie Holender samodzielnie wyłączył z gry wrogiego midlanera, a następnie wespół z Erlendem "Nukeduckiem" Holmem pozbawili życia Cinkrofa. Różnicę w złocie dodatkowo pogłębiło wykorzystanie Herolda na midzie i zgarnięcie kilku osłon wież. W czternastej minucie BDS znalazło pierwszą eliminację, ale ta nie znaczyła wiele, bo w przeciągu kilkudziesięciu kolejnych sekund ekipa Polaków straciła trzech graczy.

Sytuacja powtórzyła się kilka minut później, już w górnej części mapy, gdzie po zgarnięciu drugiego Herolda przez EXCEL BDS znów podjęło bezpośrednią walkę z rywalami, ale ta zakończyła się porażką. Herold użyty na bocie oraz ciągła presja na pozostałych liniach zwiększyły przewagę XL do ponad 9 tysięcy złota jeszcze przed pojawieniem się Nashora. Po kolejnej, piątej już śmierci Cinkrofa, bestia z Pustki stała się łatwym celem dla podopiecznych Joeya "YoungBucka" Steltenpoola, którzy jeszcze z fioletowym wzmocnieniem dopełnili formalności.

Czy BDS zakończy ten tydzień zmagań jako drużyna z najgorszym bilansem? O tym zadecyduje kolejne starcie, w którym Rogue podejmie SK Gaming. W przypadku zwycięstwa ekipy Adriana "Trymbiego" Trybusa SK znów zrówna się z BDS na ostatniej lokacie. Więcej informacji dotyczących LEC 2022 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej: