STS
vicu NAVI Javelins ESL Impact Valencia 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

NAVI Javelins w walce o tytuł. Polki dwa mecze od triumfu w ESL Impact Valencia

Już tylko trzy mecze dzielą nas od ostatecznych rozstrzygnięć w ramach ESL Impact Valencia 2022. W grze o mistrzowski tytuł oraz główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów liczą się już tylko cztery ekip, a wśród nich polski skład pod banderą Natus Vincere.

Dwie ekipy już z awansem

Wiktoria „vicu” Janicka i jej koleżanki wygrały dwa ostatnie mecze, pozostawiając w pokonanym polu najpierw Mindfreak, a potem również BIG EQUIPĘ. W związku z tym nasze rodaczki przystąpią do spotkania półfinałowego w naprawdę świetnych humorach i dobrze się składa, bo na ich drodze staną niepokonane dotychczas rywalki. Mowa tutaj o FURII Esports, czyli triumfatorkach grupy B. Piątka z Brazylii już w poprzednim etapie pokazała, że jest mocna – świadczą o tym wygrane zarówno z MIBR, jak i CLG Red. Wydaje się więc, że to właśnie zawodniczki z Kraju Kawy przystąpią do niedzielnego starcia jako faworytki, ale nie oznacza to, że NAVI Javelins będą bez szans. Polki zresztą już wielokrotnie udowadniały, że jak nikt potrafią zachować zimną krew.

Ale to wszystko dopiero o 14:30, bo wcześniej czeka nas pierwszy półfinał. W nim oglądać będziemy Nigmę Galaxy, czyli skład, który na papierze ma największe szanse na to, by sięgnąć po mistrzowski tytuł. Ba, wydaje się nawet, że każde inne rozstrzygnięcie niż końcowy triumf podopiecznych emirackiej organizacji będzie uchodzić za zaskoczenie naprawdę dużej rangi. I o takie właśnie zaskoczenie będą chciały się pokusić Brazylijki z MIBR, które mają wprawę w sprawianiu niespodzianek. Przecież to właśnie one wyrzuciły wczoraj za burtę wspomniane już CLG Red. Aczkolwiek powtórzenie tego w starciu z Ksenią „vilgąa” Klyuenkovą będzie zadaniem niezwykle trudnym.

Sobotni harmonogram ESL Impact Valencia 2022:

3 lipca
11:00 Nigma Galaxy vs MIBR BO3
14:30 FURIA Esports vs NAVI Javelins BO3
18:00 wielki finał BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat ESL Impact Valencia 2022 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
raalz Sprout ESL Challenger Valencia 2022

50 tysięcy dolarów czeka na właściciela. Dziś ostatni dzień ESL Challenger Valencia

Pozostały już tylko trzy mecze Szansę na to esportowe wyróżnienie ma m.in. Rare Atom, czyli azjatycki rodzynek. Ekipa znana wcześniej jako ViCi Gamin...