STS
Calyx Eternal Fire RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

Zmiana w Eternal Fire. Były klubowy kolega MICHA opuszcza organizację

Niespodziewanie wieści zakomunikowało dziś swoim fanom Eternal Fire. Turecki zespół ogłosił bowiem, że po niespełna roku jego szeregi opuszcza Buğra „Calyx” Arkın. 23-latek nie tylko ustąpił z podstawowego składu, ale definitywnie pożegnał się z organizacją i stał się wolnym zawodnikiem.

Rozstanie tuż po awansie do ESL Pro League

Calyx mimo młodego nadal wieku może pochwalić się dość bogatą karierą. Na szerokie wody wypłynął jeszcze w barwach Space Soldiers, później jednak próbował swoich sił w zespołach międzynarodowych. W ten sposób trafił najpierw do Windigo Gaming, a kilka miesięcy po rozwiązaniu tej formacji związał się z Teamem Envy. Tam miał okazję występować u boku Michała „MICHA” Müllera oraz trenować pod okiem Jakuba „kubena” Gurczyńskiego. A gdy i ten projekt ostatecznie nie wypalił, Arkın przez chwilę próbował gry wraz z legendarnym Robinem „flushą” Rönnquistem, który w tamtym okresie próbował skompletować skład znany jako GORILLAZ.

Koniec końców w sierpniu 2021 roku kariera Calyxa zatoczyła koło, bo został on graczem tureckiej organizacji Eternal Fire, która założona została przez dwóch jego byłych klubowych kolegów, czyli Özgüra „⁠woxic⁠a” Ekera i Ismailcana „⁠XANTARESA⁠” Dörtkardeşa. W trakcie kolejnych miesięcy drużyna osiągnęła kilka znaczących sukcesów, takich jak wicemistrzostwo REPUBLEAGUE Season 2, drugie miejsce w Pinnacle Cup IV czy też przede wszystkim awans na PGL Major Antwerp 2022. Niedawno zaś zapewniła ona sobie awans do ESL Pro League Season 16. Niemniej dziś wiemy już, że w CS-owej lidze mistrzów turecki skład pojawi się bez wsparcia Arkına i na ten moment nie wiadomo, kto przejmie jego fotel.

W tej sytuacji skład Eternal Fire prezentuje się następująco:

Özgür „⁠woxic⁠” Eker
Ismailcan „⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş
Ömer „⁠imoRR⁠” Karataş
Yasin „xfl0ud” Koç
Timur „⁠bishop⁠” Şengül (trener)
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
k1to BIG PGL Major Stockholm 2021

Trwają kadrowe problemy BIG. Zespół zagra na IEM Cologne ze zmiennikiem

faveN nadal niedostępny O swoich kłopotach zdrowotnych faveN informował już pod koniec czerwca. – Mam prawdopodobnie jeden z najgorszych systemów imm...