Pary play-offów rozlosowane

Piotr "morelz" Taterka i jego koledzy awans na gdyńską imprezę zapewnili sobie jeszcze w maju przy okazji PLE.GG Gaming Weekend. Wtedy to podczas rozgrywanych w Warszawie kwalifikacji okazali się lepsi m.in. od Wisły All iN! Games Kraków, a w osiągnięciu temu pomógł im Piotr "blacktear5" Kasiński. Były gracz Anonymo Esports w stolicy kraju zastępował Wiktora "mynia" Kruka i teraz zrobi to ponownie. Dzięki temu przyjdzie mu zmierzyć się z Bułgarami ze SKADE, bo to właśnie oni będą pierwszym rywalem IHG podczas organizowanego przez PLE Superpucharu. I raczej rywalem niełatwym, bo mówimy tutaj w końcu o 38. drużynie świata według rankingu HLTV.

Ale w drugiej parze bynajmniej nie powinno być nudniej. Wszak po jednej stronie barykady stanie Endpoint CeX, którego graczem od niedawna jest mistrz świata z 2017 roku, Markus "Kjaerbye" Kjærbye. Po drugiej zaś oglądać będziemy Czechów z Sinners Esports, którzy nadal nie skompletowali swojego składu. Warto wszak pamiętać, że jeszcze w maju stracili oni Adama "NEOFRAGA" Zouhara na rzecz OG i od tego czasu jego fotel tymczasowo zajmował trener zespołu, Tomáš "tomkeejs" Tomka. Jak nietrudno się domyślić, nie była to zbyt komfortowa sytuacja dla naszych południowych sąsiadów i pytanie, czy przed przyjazdem nad Bałtyk uda im się znaleźć nowego piątego?

Pary 1. rundy PGE Superpucharu PLE:

vs vs
Illuminar Gaming SKADE Endpoint CeX Sinners Esports

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej odbędzie się między 8 a 10 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni. Zebrani na miejscu fani będą mogli nie tylko śledzić esportowe zmagania, bo z myślą o nich stworzona zostanie też strefa FREE2PLAY, która gościć będzie takie gwiazdy jak Marcin Gortat, Karol "Blowek" Gązwa, Piotr "izak" Skowyrski, Wojtek "Łozo" Łozowski i Paweł "Leh" Lehmann. To właśnie tam znajdą się również oficjalny BUS VALORANT od Riot Games, strefa simracingowa i strefa gastronomiczna od jednego ze sponsorów wydarzenia – firmy Heinz.