Ungentium vs
(19:00, BO3)
Sangal Esports

Mowa tutaj o FurryFury Ungentium, które ma za sobą naprawdę udaną kampanię w ESEA Advanced. Zespół Pawła "byaliego" Bielińskiego bynajmniej nie był faworytem do czołowych lokat, a tymczasem finiszował na najniższym stopniu rozgrywek. Jest to tym większe osiągnięcie, że podopieczni Macieja "Luza" Bugaja już w drugim meczu play-offów znaleźli swojego pogromcę i przez kolejne rundy drabinki mknęli w dolnej jej części. Nie było więc miejsca na błędy, ale nasi rodacy bardzo długo ich nie popełniali i wygrali kolejnych sześć spotkań! Przeszkodą nie do przejścia okazało się dopiero forZe, czyli późniejszy wicemistrz rozgrywek.

Ale to już przeszłość. Jeżeli zaś chodzi o przyszłość, to ta przyniesie Ungentium pojedynek z Sangal Esports. Zawodnicy tureckiej organizacji ostatni sezon spędzili na poziomie Challenger League, ale z pewnością nie mają zbyt dobrych wspomnień. W swojej grupie ulegli oni wszak zarówno Movistar Riders, jak i 1WIN, w efekcie czego zajęli ostatnią pozycję i tym samym nie zagwarantowali sobie bezpośredniego utrzymania. Ale nie oznacza to, że można ich lekceważyć, bo przecież dwa tygodnie temu zdobyli wicemistrzostwo Esport Tour 2022: Series #2, ogrywając po drodze m.in. HONORIS oraz Illuminar Gaming. A to pozwala domniemywać, że i zespół byaliego może mieć dziś pewne problemy.


Spotkanie pomiędzy FurryFury Ungentium a Sangal Esports wystartuje o godzinie 19:00 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Na koniec warto przypomnieć, że podczas baraży o ESL Challenger League wykorzystywana jest drabinka podwójnej eliminacji, co oznacza, że dopiero dwie porażki oznaczają koniec marzeń o awansie.