Team BDS
Team BDS 0:1 Rogue
Agresivoo
Sion
Odoamne
Gnar
Cinkrof
Wukong
Malrang
Lee Sin
NUCLEARINT
Sylas
Larssen
Lissandra
xMatty
Seraphine
Comp
Lucian
Erdote
Nautilus
Trymbi
Nami

Najwięcej akcji w początkowych minutach oglądaliśmy na dolnej alejce, gdzie pokaz umiejętności dawał Robert "Erdote" Nowak. Jego Nautilus był praktycznie bezbłędny i raz po raz zmuszał rywali do używania swoich Błysków, a w siódmej minucie brak tego czaru przywoływacza zebrał swoje żniwo w postaci pierwszej krwi dla Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego. Rogue wyrównało jednak kilka minut później, a dzięki lepszej farmie utrzymywało się na prowadzeniu w ogólnym złocie. Mimo że liczba zabójstw nie rosła w zawrotnym tempie, to różnica w złocie już tak – Łotrzyki nieustannie powiększały swoje prowadzenie i nie zatrzymała tego nawet wygrana walka przez BDS na przełomie 19. i 20. minuty.

Co ciekawe, dwie eliminacje zdobyte w tej walce przez podopiecznych szwajcarskiej organizacji były zarazem ostatnimi, które udało się zgarnąć w całym meczu. Wraz z pojawieniem się Nashora Rogue zaczęło niepodzielnie rządzić na Summoner's Rifcie – w dużej mierze właśnie za sprawą fioletowej bestii zdobytej już w 24. minucie. Bonus finansowy za śmiertelny cios przebił próg dziesięciu tysięcy złota różnicy między obiema formacjami i do samego końca (który notabene przyszedł zaledwie cztery minuty później) BDS nie było w stanie już nic zdziałać. Rogue natomiast po wygranej walce mimo przewagi liczebnej rywali zaczęło napierać jeszcze mocniej i po wyłączeniu kolejnych zawodników wbiło ostatni gwóźdź do trumny oponentów.

W kolejnym meczu zmierzą się G2 Esports oraz Misfits Gaming. Choć znacznie lepszy start w letni split zaliczyli Samurajowie, to aktualnie obie drużyny mają taki sam bilans i znajdują się na krawędzi czołowej szóstki. Zwycięzca więc będzie bardziej spokojny o miejsce w play-offach, natomiast przegrany pierwszą połowę zmagań zakończy z ujemnym bilansem. Więcej informacji dotyczących LEC 2022 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

LEC