Arcyważny pojedynek dla Forsaken i GGM

I wygląda na to, że pierwszą formacją, która oficjalnie zostanie pozbawiona szans na zagranie w etapie pucharowym będzie Komil & Friends. Zespół ten jako jedyny legitymuje się na ten moment bilansem 4-11 i zajmuje ostatnią lokatę w stawce. I nie ma co ukrywać, ale zanosi się na 12. porażkę, a wszystko przez to, że dziś ekipie Mateusza "Jaqena" Górala przyjdzie zmierzyć się z niekwestionowanym dominatorem ligi – AGO ROGUE. Szanse na ewentualną niespodziankę są zatem niemal równe zeru.

Drugie spotkanie dzisiejszego wieczoru będzie prawdopodobnie najważniejsze w całej kolejce. W nim Forsaken stawi czoła Gentlemen's Gaming. Jeśli Zapomniani zdołają zatrzymać rozpędzone GGM to miejsce w play-offach już niemal będą mieć zapewnione. Sytuacja Dżentelmenów wówczas się mocno skomplikuje, bowiem ci znajdują się aktualnie w gęstym środowisku poczwórnego remisu. Gdyby natomiast to brygada Tomasza "Badlyygi" Bałdygi wyszła z tej potyczki zwycięsko, to ewentualne szanse na dopięcie miracle runu nadal pozostałyby żywe.

Ostatni dzwonek dla Iron Wolves

Po przerwie do gry wejdą zawodnicy Zero Tenacity oraz Teamu ESCA Gaming. Kameleony również jeszcze się nie poddały, zdobywając wczoraj bardzo istotny punkt z Forsaken. Mimo to dziś są w straconym polu, gdyż przedstawicielom tej organizacji przyjdzie zmierzyć się z drużyną z trzeciego miejsca. Z10 wygląda ostatnio coraz lepiej i nadal zażarcie rywalizuje z Illuminar Gaming o fotel wicelidera. Jeśli faktycznie myśli o zagrożeniu pozycji IHG to mecze takie jak dziś muszą być łatwo wygrywane przez Sebastiana "Sebekxa" Smejkala i spółkę.

Następnie czeka nas kolejne bardzo ważne starcie pomiędzy Iron Wolves a devils.one. Rezultat tej batalii wiele zmieni w kwestii ustawienia tabeli, bowiem oba zespoły znajdują się właśnie w gronie ekip z takim samym bilansem. Przedstawiciele litewskiej organizacji mają w końcu dobrą szansę na zakończenie niekorzystnej passy i pokazanie swojego potencjału z nowym dżunglerem. Niemniej Diabły są bardzo groźne i z pewnością mają też chrapkę na to zwycięstwo, które znacznie przybliżyłoby je do play-offów.

Na sam koniec dnia Illuminar Gaming podejmie Goskillę. Goryle są już o krok od zaklepania sobie miejsca w etapie pucharowym. Na ten moment są najwyżej ulokowaną ekipą spośród niezakwalifikowanych jeszcze drużyn. Mimo to prawdopodobnie na dopięcie formalności będą musiały jeszcze poczekać, gdyż bójka z mocnym wiceliderem zapowiada się na dość skomplikowaną. Tym bardziej że podopieczni Bartłomieja "VoVa" Ryla nie mają zamiaru spuszczać z tonu.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

20 lipca
17:00 Komil & Friends vs AGO ROGUE BO1
18:00 Gentlemen's Gaming vs Forsaken BO1
19:00 Team ESCA Gaming vs Zero Tenacity BO1
20:00 Iron Wolves vs devils.one BO1
21:00 Goskilla vs Illuminar Gaming BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: