DV1 z szansą, ESCA z trudnym zadaniem

devils.one ciągle starające się o play-offy na start dzisiejszych rozgrywek zmierzy się z Komil & Friends, czyli jedyną drużyną, która pożegnała się już z myślami o etapie pucharowym. Oba zespoły nie zaznały smaku zwycięstwa od kilku spotkań, więc dziś na pewno którąś z serii sięgnie kres. Wydaje się, że to DV1 będzie miało większe szanse na triumf, tym bardziej że z pewnością nie chce w ten sposób rozstawać się z marzeniami o ewentualnym awansie. Ewentualnym, bowiem nawet jeśli Diabły dziś wygrają, tak jutro czeka na nie już Zero Tenacity, czyli zespół z drugiej lokaty.

Trudny, choć wcale nie nierealny wydaje się być scenariusz Teamu ESCA Gaming, który jako drugi pojawi się dziś na Polach Sprawiedliwości. Ekipa Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego stanie w szranki bowiem z Goskillą, czyli formacją, która czasem potrafi negatywnie zaskoczyć. Wiadomo, faworytem tego zestawienia bez dwóch zdań są Goryle, jednak jeśli ESCA wespnie się na wyżyny swoich umiejętności i wygra to starcie, to nadal może mieć szanse na przejście dalej. Gdy natomiast przegra, wtedy musi koniecznie wygrać jutro i liczyć na szczęśliwe rozstrzygnięcia pozostałych potyczek.

Któryś winstreak się zakończy, najważniejszy mecz o play-offy

Na półmetku dzisiejszych zmagań zmierzą się AGO ROGUE oraz Gentlemen's Gaming. Dżentelmeni przez ostatnie tygodnie zaskakiwali wszystkich, zdobywając cztery wygrane z rzędu w niełatwym terminarzu. Miracle run Tomasza "Badlyygi" Bałdygi i spółki nadal jest zatem w grze, jednak dziś najprawdopodobniej świetna passa dobiegnie końca. Wszystko za sprawą oczywiście niekwestionowanych dominatorów ligi, którzy są o krok od zakończenia sezonu regularnego z czystym kontem. Trudno więc upatrywać ewentualnej niespodzianki.

Po poprzedniej batalii do gry wejdą zawodnicy Forsaken oraz Iron Wolves. Rezultat tego meczu będzie niezwykle ważny w kontekście fazy pucharowej. Obie ekipy mają na ten moment bilans 6-10 i plasują się na piątej lokacie. Zespół, który dzisiaj wyjdzie zwycięsko z pola bitwy znacznie przybliży się do play-offów. Nie sposób jednak przewidzieć wynik tej batalii, wszak zarówno FSK, jak i WOLF nie mają udanej końcówki sezonu, więc wydarzyć może się tak naprawdę wszystko.

Walka o fotel wicelidera

Dzień rywalizacji zamknie nam niezwykle interesujący mecz pomiędzy Zero Tenacity a Illuminar Gaming. Interesujący dlatego, gdyż formacje te we dwójkę okupują drugie miejsce w tabeli, z tym samym dorobkiem punktowym. Na ten moment spór o srebrny medal wygrywa jednak Z10, z uwagi na to, że pierwszą bójkę z IHG wygrało. Wszystko natomiast może się zmienić już po wieczornym spotkaniu. Jeśli drużyna Damiana "svnsa" Klejca realnie myśli o zakończeniu fazy zasadniczej na drugiej pozycji, to dzisiejszy triumf jest niemal wymagany, bowiem jutro czeka ją bardzo trudne starcie z AGO ROGUE. W przeciwnym wypadku to podopieczni serbskiej organizacji sięgną po drugi stopień podium.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

26 lipca
17:00 Komil & Friends vs devils.one BO1
18:00 Team ESCA Gaming vs Goskilla BO1
19:00 Gentlemen's Gaming vs AGO ROGUE BO1
20:00 Iron Wolves vs Forsaken BO1
21:00 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: