Mecz o wszystko dla ekipy Polaków

LFL posiada cztery miejsca w European Masters i w aktualnym systemie jedna BO5 wystarczy, by wskazać drużynę reprezentującą Francję w tym prestiżowym turnieju. Dzisiejsza batalia zdecydowanie wygeneruje wiele emocji. Vitality.Bee chce powtórzyć swój wynik z wiosny tego roku. Mało tego, zawodnicy muszą być na siebie źli po ostatnim tygodniu fazy zasadniczej. Drugie miejsce i darmowy awans na najważniejszy turniej dla każdego gracza poza LEC-em przeszły im koło nosa przez przegranie dwóch spotkań. Misfits Premier z kolei bez przerwy się rozwija jako drużyna. Mimo wielu przeciwności losu Królikom udało się zdobyć play-offy. Uzyskanie miejsca na EUM byłoby dla nich jedynie spełnieniem ambicji. Warto pamiętać o tym, że to może być ich ostatni mecz w historii. Organizacja sprzedała swoje miejsce w LEC Teamowi Heretics, a także zrezygnowała z udziału w kolejnym roku francuskich zmagań.

Obydwie drużyny są do siebie naprawdę podobne pod względem zawodników. Jedynie górna aleja jest odstępstwem od tej normy. Misfits wolą grać pod totalną słabą stronę mapy, natomiast Vitality po prostu dostosowuje się do sytuacji. Las natomiast jest bliźniaczy w wielu aspektach. Mamy dwóch zawodników, którzy są utalentowani mechanicznie, jednak po prostu nie spisali się w ramach swoich drużyn w LEC. Na środkowej alei będzie się działo zdecydowanie najwięcej. Pod koniec 2021 roku głośno się mówiło o takich graczach  Dimitri "Diplex" Ponomarev oraz Mateusz "Czajek" Czajka. Ten rok miał być dla nich okresem największego rozwoju, który zapewni awans do najbardziej prestiżowej ligi w Europie. Ta seria będzie sprawdzianem, jak bardzo się oni rozwinęli od tego czasu. Dolna alejka to natomiast bitwa weteranów. Oskar "Vander" Bogdan walczący z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim to pojedynek toczony już od jakiegoś czasu, a jednocześnie zawsze elektryzujący.

Vitality charakteryzuje się agresywnym i nieco chaotycznym stylem gry. Natomiast Misfits stawiali podczas sezonu na stabilizację i tworzenie akcji po 15 minucie. Prawdopodobnie zobaczymy niezwykle zacięte starcie, które zakończy się pełnymi pięcioma mapami.

Dzisiejsze mecze w lidze francuskiej:

Środa, 3 sierpnia
18:00 Misfits Premier
Kackos, Shlatan, Czajek, Woolite, Vander
Misfits vs Vitality.Bee
Jactroll
BO5

Drugi dzień play-offów w NLC

Bifrost przegrało w środę swój mecz z X7 Esports. Tym samym w walce o mistrzowski tytuł NLC pozostał już tylko jeden Polak, czyli Adrian "Mrozku" Skonieczny z JDXL, jednak jego mecz zobaczymy w najbliższy poniedziałek. Dzisiejsze starcie jest istotne dla całej ligi. Nikt nie spodziewał się, że obie drużyny będą tak dobrze wyglądać w sezonie zasadniczym. Astralis Talent zaliczyło beznadziejną wiosnę, jednak na lato wymieniło trenera oraz wspierającego. Nowy kolektyw potrafi dobrze egzekwować swoje warunki zwycięstwa, jednak nie wyróżnia się właściwie niczym wybitnym. Riddle Esports to zupełnie inna bajka. Większość ekspertów nie miała żadnych oczekiwań. Na papierze to był zespół enigmatyczny, złożony z graczy cenionych w swoich regionach, jednak do tej pory uznawanych za niewystarczająco dobrych, by walczyć w głównych ligach regionalnych. Niespodziewanie otarł się on o drugie miejsce w tabeli. Aktualnie gra naprawdę poukładaną grę macro i stara się być aktywny w każdej fazie rozgrywki. To może być najciekawsza drużyna w całym regionie.

Dzisiejsze mecze w NLC:

Środa, 3 Sierpnia
18:00 Astralis Talent vs Riddle Esports BO5

Mecze możecie oglądać na tych kanałach: LFL (w języku angielskim)NLC