STS
JACKZ G2 Esports IEM Cologne 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

JACKZ dołączy do francuskiego składu CS:GO?

Co prawda nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, że Audric „⁠JACKZ⁠” Jug opuści szeregi G2 Esports, ale nie przeszkodziło to mediom w rozpoczęciu rozważań na temat przyszłości Francuza. I wygląda na to, że już teraz poznaliśmy jego prawdopodobnego przyszłego pracodawcę.

JACKZ połączy siły z dawnymi kolegami?

O potencjalnych ruchach kadrowych w G2 mówi się już od dawna, a w połowie lipca pojawiły się doniesienia, że jedną z ofiar kadrowych przetasowań ma być właśnie JACKZ. 30-latek pod skrzydła popularnych Samurajów trafił blisko cztery lata temu, tj. w listopadzie 2018 roku i od tego czasu docierał do strefy medalowej wielu prestiżowych imprez. Największym jego sukcesem pozostaje jednak wicemistrzostwo świata, po które on i jego koledzy sięgnęli w listopadzie ubiegłego roku w Antwerpii. Niemniej od tego czasu zespół wyraźnie spuścił z tonu, a w sezonie 2022 tylko raz finiszował w czołowej dwójcie znaczącego turnieju. Bez zmian więc się nie obejdzie i zanosi się, że w ich wyniku Jug zostanie zmuszony do przenosin do HEET.

A przynajmniej tak wynika z informacji, którymi podzielił się z nami Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv.fr. Jest to o tyle ciekawe, że ów HEET powstało w efekcie pozyskania składu DBL Poney, za którego powstaniem stał… właśnie JACKZ. Drużynę tę powołał on do życia na początku 2021 roku, gdy na krótko wylądował na ławce rezerwowych G2. A teraz prawdopodobnie będzie mógł ponownie połączyć siły ze swoimi byłymi kolegami. Ale też nie wszystkimi, bo wraz z przyjściem 30-latka w drużynie ma zabraknąć miejsca dla innego byłego zawodnika Samurajów, czyli Lucasa „Lucky’ego” Chastanga. Co prawda nic nie zostało jeszcze oficjalnie podpisane, ale Canelo zapewnia, że stanie się tak już na dniach.

Jeżeli informacje potwierdzą się, skład HEET będzie wyglądać tak:

Alexandre „bodyy” Pianaro
Aurélien „afro” Drapier
Thomas „Djoko” Pavoni
Pierre „Ex3rcice” Bulinge
Audric „⁠JACKZ⁠” Jug
Matthieu „matHEND” Roquigny (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

2,55 miliona dolarów do wygrania! Ruszają finały Call of Duty League 2022

Czy ktoś zatrzyma FaZe? Ów ósemka to ekipy, które w trakcie czterech tegorocznych Majorów oraz eliminacji do nich zgromadziły najwięcej punktów ranki...