STS
hades ENCE IEM Cologne 2022
fot. ESL/Helena Kristiansson

hades odsunięty od składu ENCE?

Dziś normalną dla nas rzeczą jest fakt, że w składzie ENCE znajduje się aż dwóch naszych rodaków. Ba, wiele osób liczyło nawet na to, że w pewnym momencie do polskiego duetu dołączy trzeci Polak, a popularne Ośmiornice zaczną występować pod biało-czerwoną flagą. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie.

Hiszpan potencjalnym następcą Polaka

Z zaskakującymi informacjami przychodzi bowiem do nas Lucas Aznar z serwisu HLTV. Według dziennikarza na dniach organizacja ma potwierdzić, iż na ławce rezerwowych wylądował Olek „hades” Miśkiewicz. Na pierwszy rzut oka jest to ruch niespodziewany, ale warto pamiętać, że od pewnego czasu wyniki ENCE dalekie są od oczekiwań. Po tym, jak ekipa wskoczyła na drugie miejsce w światowym rankingu, zawiodła zarówno podczas wiosennych finałów BLAST Premier 2022, jak i w trakcie prestiżowego Intel Extreme Masters Cologne 2022. Szczególnie na tej drugiej imprezie mocno rozczarował właśnie hades, kończąc zmagania z ratingiem wynoszącym zaledwie 0,84, co jak na podstawowego snajpera jest wynikiem naprawdę słabym.

Faworytem do przejęcia schedy po Polaku miałby być Alvaro „⁠SunPayus⁠” Garcia z Movistar Riders. Można powiedzieć, że 23-letni Hiszpan mimo posiadanego już doświadczenia został przez wielu odkryty w sezonie 2022 na nowo. Wpływ na to miała ogólna dyspozycja jego ekipy, która zatriumfowała w ESL Challenger Valencia 2022 i zaskoczyła świat, docierając do czołowej czwórki IEM Cologne. Oba te sukcesy były w dużej mierze zasługą właśnie SunPayusa, który w Kolonii pod względem statystycznym należał do ścisłej czołówki snajperów. Co prawda w momencie pisania tego tekstu do żadnego oficjalnego transferu jeszcze nie doszło, ale jak zapewnia HLTV, porozumienie pomiędzy ENCE a Movistar Riders w kwestii przenosin Garcii ma być tylko kwestią czasu.

Snax poza gronem potencjalnych następców Spinxa?

Niewykluczone zresztą, że nie będzie to jedyny ruch, który wydarzy się w obozie Ośmiornic. Wszak już od pewnego czasu niepewna pozostaje przyszłość największej gwiazdy zespołu, Lotana „⁠Spinx⁠a” Giladiego. Izraelczyk silnie łączony jest z przenosinami do Teamu Vitality i możliwe, że jego następcę też trzeba będzie znaleźć. Wielu Polaków liczyło zresztą, że jego miejsce zajmie Janusz „Snax” Pogorzelski, który z powodzeniem zastępował Spinxa podczas IEM Dallas 2022. Ale wygląda, że nic z tego, bo według HLTV na krótkiej liście transferowych celów ENCE znajdują się Josef „⁠faveN⁠” Baumann z BIG, Laurențiu „⁠lauNX⁠” Țârlea ze Sprout oraz Dion „⁠FASHR⁠” Derksen z ECSTATIC. Na kogo ostatecznie padnie? To nie jest jeszcze przesądzone.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Czekolad, AGO ROGUE

Czekolad oraz Melonik walczą o European Masters w play-offach LFL-a

Kolejni Polacy z szansą na EU Masters we Francji Wczoraj Misfits Premier zostało wyeliminowane z play-offów, przez co Polacy musieli porzucić marzeni...