STS
sdy Natus Vincere BLAST Premier Spring Final 2022
fot. BLAST

Co z piątym graczem NAVI? Trener zespołu zabrał głos

Od dwóch miesięcy Natus Vincere musi radzić sobie w niezbyt korzystnych warunkach. W wyniku różnych problemów zespół skurczył się bowiem do zaledwie czterech graczy i w trakcie ostatnich turniejów musiał korzystać z pomocy zmiennika. Nie było jednak jasne, jak długo jeszcze ma potrwać ten stan.

NAVI stawia na czasową stabilizację

Przypomnijmy, że zmiennikiem tym okazał się związany w przeszłości m.in. z Teamem Spirit i MAD Lions Viktor „sdy” Orudzhev. To właśnie Ukrainiec tymczasowo zajął miejsce odsuniętego od składu Kirilla „Boombl4” Mikhaylova i przy jego wsparciu NAVI prezentowało się zaskakująco dobrze. Warto wszak pamiętać, że zespół z Europy Wschodniej najpierw zatriumfował podczas wiosennych finałów BLAST Premier 2022, a potem zdobył wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Cologne 2022. To z pewnością działało na korzyść 25-latka, który nie tylko pełnił rolę stand-ina. ale był też testowany i przy okazji wspomnianych imprez walczył o stały angaż. Czy zatem udało mu się go ostatecznie wywalczyć? Otóż… jeszcze nie.

Wraz z sdy osiągnęliśmy niezłe wyniki. […] Dlatego uznaliśmy, że dalsza gra razem z nim jako zmiennikiem ma sens. Kolejnymi turniejami są BLAST, EPL i Major, a my zamierzamy zatrzymać Vityę przez ten czas i dopiero potem zadecydujemy, co dalej – przyznał trener zespołu, Andrii „B1ad3” Gorodenskyi, w wideo opublikowanym na oficjalnym kanale organizacji. A to oznacza, że Orudzhev pozostanie w Natus Vincere co najmniej do listopada, bo właśnie wtedy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia podczas IEM Rio Major Championship 2022. – Jeżeli Vitya będzie w stanie poprawić swoją grę, dostosować się do naszego stylu i prezentować się lepiej, to nawet jeżeli nie będzie on aż tak dobry, jak tego chcemy, to będziemy w stanie wygrywać turnieje – zapewnił B1ad3.

Skład Natus Vincere na najbliższe turnieje:

Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Denis „electroNic” Sharipov
Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Valerii „b1t” Vakhovskyi
Viktor „sdy” Orudzhev
Andrii „B1ad3” Gorodenskyi (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
JACKZ G2 Esports IEM Cologne 2022

JACKZ dołączy do francuskiego składu CS:GO?

JACKZ połączy siły z dawnymi kolegami? O potencjalnych ruchach kadrowych w G2 mówi się już od dawna, a w połowie lipca pojawiły się doniesienia, że j...