STS
F1KU x-kom AGO ESL Pro League Season 15
fot. ESL/Adela Sznajder

Oto jesienne grupy BLAST Premier. Wymagający rywale drużyny F1KA

Od kilku tygodni na scenie CS:GO trwa wakacyjna przerwa, ale ta już niedługo dobiegnie końca. Wielkie granie oficjalnie rozpocznie się 19 sierpnia, bo to właśnie wtedy ruszy jesienna faza grupowa BLAST Premier 2022, podczas której śledzić będziemy zmagania m.in. z udziałem OG.

Pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie

Zespół Macieja „F1KA” Miklasa nie miał jednak szczęścia w losowaniu i trafił do wyjątkowo wymagającej grupy. W tej, poza Polakiem i jego kolegami, znalazły się również Astralis, Team Vitality oraz Ninjas in Pyjamas, czyli odpowiednio piąta, szósta oraz dziewiąta drużyna świata. Z kolei OG na ten moment zajmuje dopiero szesnastą lokatę w rankingu HLTV i szuka drogi do wyjścia z kryzysu. W jej znalezieniu ma pomóc nowy snajper. Dotychczas za grę karabinem AWP odpowiedzialny był Mateusz „mantuu” Wilczewski, ale w połowie lipca jego miejsce zajął Abdulkhalik „degster” Gasanov. 21-latek zdążył już pokazać się z dobrej strony podczas wiosennych finałów BLAST Premier, gdzie pełnił jeszcze rolę zmiennika, toteż włodarze z pewnością będą pokładać w nim spore nadzieje.

A skoro już o zmianach mowa, to warto zwrócić uwagę na grupę B. To właśnie tam rywalizować będzie m.in. Complexity Gaming, w którego barwach zadebiutuje pozyskany z Dignitas Håkon „hallzerk” Fjærli. W nowym kształcie zaprezentują się również G2 Esports i Team Liquid, aczkolwiek w wypadku tych formacji nie wiadomo jeszcze, o jakich konkretnie ruchach personalnych mowa. Więcej możemy za to powiedzieć o grupie C i Evil Geniuses – ci do starcia m.in. z mistrzami świata z FaZe Clanu przystąpią wraz z pozyskanym z K23 Sanjar „neaLaN” İshakov oraz Jadanem „HexTem” Postmą, który został przesunięty z innego podległego EG składu.

Podział na grupy BLAST Premier Fall Groups 2022 prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Astralis Ninjas in Pyjamas Complexity Gaming G2 Esports
OG Team Vitality Team Liquid Natus Vincere

Grupa C

BIG Evil Geniuses
FaZe Clan Heroic

BLAST Premier Fall Groups 2021 odbędzie się między 19 a 28 sierpnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 177,5 tysięcy dolarów – ponadto czołowa szóstka turnieju awansuje na wiosenne finały cyklu, podczas gdy pozostałe sześć formacji swojej szansy poszuka podczas październikowych zawodów Showdown.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kuben Apeks

kuben wraca do pracy! Polak obejmuje stery w Apeks

kuben kontynuuje pracę za granicą – Od samego początku chcę skupić się na tym, by jak najlepiej poznać wszystkich graczy i członków sztabu. Apeks to...