5. Xerxe po Barona jak po swoje

Zaczynamy od meczu Astralis kontra SK Gaming. W 27. minucie, mając sporą już przewagę, podopieczni niemieckiego organizacji rozpoczęli atak na Barona. Za ścianą leża ustawili się jednak ich rywale. Kiedy punkty zdrowia bestii zbliżyły się do zera, Andrei "Xerxe" Dragomir wskoczył do środka i dobił ją z Porażenia, zapewniając swojej drużynie sporo złota i potężne wzmocnienie na kilka minut.

4. Gank zza wieży na drugim poziomie? Żaden problem

Początek meczu EXCEL ESPORTS z MAD Lions nie był zbyt szczęśliwy dla graczy brytyjskiej organizacji. Już na drugim poziomie Javier "Elyoya" Batalla zgankował dolną aleję, dając swoim sojusznikom pierwszą krew. Mark "Markoon" van Woensel nie chciał pozostawać mu dłużny, więc ruszył prosto na górną część mapy, gdzie dzięki Hexbłyskowi wskoczył na plecy İrfana "Armuta" Tükeka. Nawet wieża nie była mu straszna, bo dżungler XL przyjął od niej jedynie jeden atak, a następnie przybił do ściany swojego przeciwnika i z pomocą Finna "Finna" Wieståla zdobył eliminację.

3. Predict Trymbiego

Trzecie miejsce w tym tygodniu należy do polskiego wspierającego, Adriana "Trymbiego" Trybusa. W dziewiątej minucie spotkania z Misfits Gaming wraz z Markosem "Compem" Stamkopoulosem udało mu się zapędzić Matúša "Neona" Jakubčíka pod wieżę. By uniknąć letalnych obrażeń z Celnej Salwy, Słowak musiał ratować się Błyskiem. Problem w tym, że zagranie to świetnie odczytał support Rogue i posłał w to miejsce Rzut Bandażem. Szybkie Oczyszczenie Neona nie pomogło i Trymbi zgarnął zabójstwo na swoje konto.

2. Świetna inicjacja Alphariego

W 35. minucie meczu Team Vitality kontra EXCEL ESPORTS losy drużyn przypieczętował Barney "Alphari" Morris. Widząc zbliżających się rywali do atakowanego przez Pszczoły Barona, toplaner wskoczył w trójkę z nich i swoją superumiejętnością przybił ich do ściany. Następnie kombinację swoich obszarowych czarów użył w to samo miejsce Luka "Perkz" Perković. XL zostało zmiażdżone, a uciekający na oparach punktów zdrowia zawodnicy szybko zostali dobici. Walka ta otworzyła VIT drogę do Nexusa.

1. Combo i tripple

Na pierwszej lokacie uplasowali się gracze MAD Lions i ich świetne zagranie w meczu z Fnatic. Pomarańczowi w 12. minucie poczuli się zbyt pewni siebie i wkroczyli na tereny Lwów. Tam Javier "Elyoya" Batalla i spółka najpierw szybko zbili do zera punkty zdrowia Marka "Humanoida" Brázdy, którego przy życiu utrzymał tylko Chronoskok Zdravetsa "Hylissanga" Galabova. Następnie Norman "Kaiser" Kaiser nałożył efekty Uroku i Podrzucenia na trzech rywali. Wszystkich z nich trafiła SuperMegaRakieta Śmierci Williama "UNF0RGIVENA" Nieminena, który wkrótce potem zdobył potrójne zabójstwo. Na sam koniec Lwy ponownie posłały Humanoida na ziemię i tym razem nikt nie mógł go uratować.


Dziś o godzinie 18 rusza przedostatni już tydzień fazy zasadniczej LEC. Po pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących europejskiej ligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC