STS
FC Barcelona Camp Nou
fot. Ayman.antar7 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Turniej CS:GO na stadionie FC Barcelony! Wśród uczestników m.in. FalleN i coldzera

Wczoraj Camp Nou oficjalnie powitało Roberta Lewandowskiego, czyli pierwszego w historii polskiego piłkarza, którzy przywdziewać będzie koszulkę FC Barcelony. Niemniej już za kilka tygodni kataloński stadion będzie świadkami zupełnie innego wydarzenia, odbędzie się tam bowiem turniej Counter-Strike’a!

Zawody CS:GO na Camp Nou

Mowa tutaj o zawodach spod szyldu FiReLEAGUE, które dotychczas odbywały się tylko w Ameryce Łacińskiej. W tym roku jednak organizatorzy postawili na zaskakujący ruch i po raz pierwszy ściągnęli imprezę CS:GO na legendarny stadion Barcelony. Jest to znaczący krok naprzód, bo jeszcze w 2020 roku zmagania toczyły się wyłącznie w sieci, zaś rok później w zamkniętym środowisku gaming center w Buenos Aires. Teraz zaś wreszcie uda im się udostępnić miejsce również kibiców. – Odnosiliśmy sukcesy i popełnialiśmy błędy, nigdy jednak nie przestaliśmy marzyć – przyznali sami organizatorzy, którzy już teraz mogą pochwalić się tym, że na ich turnieju pojawi się kilka ciekawych formacji złożonych z niemniej ciekawych osobistości, w tym również z mistrzów świata w CS:GO.

Tak więc na linii startu zameldują się m.in. uczestnicy ostatniego Majora z Imperial Esports, którym przewodzi legenda brazylijskiego Counter-Strike’a, Gabriel „FalleN” Toledo. Ponadto zaproszenie zgarnęło również 00 NATION DNB, czyli drużyna Marcelo „coldzery” Davida, najlepszego gracza świata w 2016 i 2017 roku. Trzecia potwierdzona na ten moment ekipa to 9z Team – podopieczni Rafaela „zakka” Fernandesa to triumfatorzy ubiegłorocznej odsłony FiReLEAGUE. Niemniej nadal wolne pięć slotów, które przypadną w udziale zwycięzcom regionalnych eliminacji. Dwa bilety zgarną zespoły z Argentyny, dwa z Ameryki Północnej, a ostatnia przepustka zostanie przekazana piątce, która wygra zmagania kwalifikacyjne w Europie. Te ostatnie zaplanowano na przełom sierpnia i września.

Światowe finały FiReLEAGUE 2022 rozegrane zostaną między 13 a 16 października. W zawodach udział weźmie osiem formacji, które rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Udyr

Riot prezentuje gameplay nowego Udyra! Jak wygląda Duchowny Wędrowca po reworku?

Pierwszym wyborem zawsze będzie walka… Zwycięstwo odchodzi na dalszy plan. Podążajcie za swoimi instynktami z Udyrem, Duchowym Wędrowcem. 🏞&...