Tryouty bez końcowego sukcesu

Przypomnijmy, że formacja Piotra "izaka" Skowyrskiego rok rozpoczęła bez drużyny, bo wraz z końcem roku wygasły umowy dotychczasowych reprezentantów popularnych Dzików. Niemniej w trakcie Intel Extreme Masters Katowice 2022 IB oficjalnie potwierdziło, iż ponownie zamierza dać szansę młodym graczom. W tym celu zapowiedziano organizację tryoutów, nad którymi miał czuwać pełniący rolę szkoleniowca Bartosz "Hyper" Wolny. Ostatecznie w kwietniu zaprezentowano najlepszą piątkę, która miała reprezentować ekipę w kolejnych rozgrywkach. Niemniej po zaledwie trzech miesiącach zawodnicy potwierdzili, iż zakończono z nimi współpracę. Co ciekawe, informacja ta wyszła wyłącznie od członków składu, bo sami Izako Boars długo milczeli – wszak do niedawna ostatni post w mediach społecznościowych Dzików pochodził jeszcze z końcówki czerwca. Dopiero teraz przedstawiciele formacji zabrali głos na temat przyszłości marki.

To jeszcze nie koniec

Z opublikowanego komunikatu dowiedzieliśmy się, że eksodus nie dotyczył wyłącznie graczy, bo IB pożegnało się także z agencją Knacks, która w ostatnich latach zarządzała projektem. Generalnie przemodelowaniu mają ulec całe struktury organizacji, aczkolwiek w tym miejscu przedstawiciele ekipy posłużyli się bardzo enigmatycznymi i niewiele mówiącymi formułami. Wiemy natomiast, że całe trzęsienie ziemi jest po części pokłosiem bardzo słabego występu Izako Boars w Polskiej Lidze Esportowej, gdzie drużyna wygrała zaledwie cztery z jedenastu spotkań i w efekcie spadła z dywizji mistrzowskiej. A to oznacza, że nie otrzyma ona przychodów z tytułu Centralizacji Praw Sponsoringowych, co w połączeniu z ogólnoświatowym kryzysem ekonomicznym mogło być dla Dzików Izaka pocałunkiem śmierci. Ale nie będzie.

Podejmujemy szereg rozmów i spotkań, które mają podsumować działania i zaplanować kolejne lata, gry, struktury oraz sponsoringi tak, aby marka Izako Boars wyszła z tego kryzysu jeszcze silniejsza – m.in. to napisano w oświadczeniu organizacji. Szczegółów podejmowanych przez związane z marką osoby nie znamy. Zapewniono nas za to, że jeszcze pod koniec tego roku Izako Boars powrócą do swoich fanów z "wieloma ogłoszeniami". Do tego czasu prawdopodobnie jedyną osobą, która będzie reprezentować barwy IB w sferze publicznej będzie Michalina "Młoda" Chudzińska, w przeszłości zawodniczka Izako Boars Ladies, a obecnie współpracują z formacją streamerka.