STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Koniec pierwszych meczów play-offów 2. Ultraligi. Internaziomale zagrają o życie

Podobnie jak w przypadku najwyższego szczebla Ultraligi druga dywizja też już jest po kilku spotkaniach w ramach play-offów. Podczas ostatnich dwóch tygodni sześć zespołów walczyło o awans do kolejnej rundy fazy pucharowej. Dwóch śmiałków już niestety odpadło, a w grze pozostały jeszcze cztery ekipy. Wśród żywych nadal są Internaziomale, które swoje pierwsze starcie przegrały, ale jeszcze nie wypadły z wyścigu.

Internaziomale gorsze od Grypciocraftu

Zespół Damiana „deflesa” Filipowa dzięki temu, że zakończył sezon regularny na pierwszym miejscu, wystartował w play-offach w górnej drabince. Pierwszym rywalem Internaziomali było Grypciocraft Esports, które uplasowało się tuż za nimi w klasyfikacji. W fazie zasadniczej wynik pomiędzy tymi ekipami był remisowy, więc mogliśmy spodziewać się wyrównanego starcia. I faktycznie przez pierwsze dwie mapy mieliśmy takie odczucie, bowiem wówczas drużyny podzieliły się punktami, gdzie jako pierwsi wygraną zgarnęli przedstawiciele organizacji Mateusza „Żabsona” Zawistowskiego a druga mapa wpadła na konto GRP. Każda kolejna gra wyglądała już zdecydowanie gorzej dla deflesa i spółki, którzy w trzeciej odsłonie nie mieli nic do powiedzenia, a w czwartej mimo odrobienia sporych strat i tak nie byli w stanie dopiąć swego. Finalnie zatem to brygada Szymona „Kanny” Kawęckiego triumfowała i dzięki temu zameldowała się już w finale rozgrywek, zrzucając INT do drabinki przegranych.

We wcześniejszych rundach mogliśmy oglądać zmagania jeszcze czterech innych formacji. Jako pierwsi do boju o kolejny etap weszli gracze piratesports oraz Meavedronu. Piraci w etapie zasadniczym prezentowali się lepiej od swoich rywali, zwłaszcza pod koniec sezonu. Dlatego też w serię Best of 5 wchodzili w roli faworyta. I nie na próżno, bowiem ostatecznie to właśnie Kamil „Duszkis” Kacprzyk i jego kompani byli w stanie zwyciężyć w tej potyczce wynikiem 3:1 i zameldować się w dalszej części play-offów. ARR swojego rywala poznało w zeszły poniedziałek, kiedy to Lodis by Illuminar zmierzyło się z Method2Madness. Przedstawiciele zagranicznej organizacji poza drugą mapą wyglądali znacznie lepiej od swoich oponentów, co poskutkowało też wygraną całego meczu i to właśnie oni staną w szranki z piratesports.

Wyniki pierwszych spotkań play-offów 2. UL:

28 lipca

1. runda drabinki przegranych

17:00 piratesports piratesports logo 3:1 Meavedron BO5
1 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

17:00 Lodis by Illuminar 1:3 Method2Madness BO5
4 sierpnia

Finał drabinki wygranych

17:00 Internaziomale 1:3 Grypciocraft Esports BO5

Mecz deflesa i spółki już w czwartek

Mimo przegranej Internaziomali te jeszcze nie pożegnały się z marzeniami o triumfie w drugiej Ultralidze. Czeka ich jeszcze jeden mecz, który potencjalnie może zaprowadzić ich do rewanżu z Grypciocraftem. Zanim jednak ekipa deflesa pojawi się na Polach Sprawiedliwości, to trzeba będzie wyłonić jej wrogów. Tymi będą zwycięzcy rywalizacji pomiędzy piratesports oraz Method2Madness. W tym spotkaniu naprawdę trudno wytypować faworyta zestawienia, bowiem obie formacje pokazały się naprawdę dobrze w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Warto jednak zaznaczyć, że podczas sezonu regularnego to Piraci byli w stanie dwukrotnie złamać szyki formacji Mikołaja „Makka” Makówki. Czy tym razem również ARR będzie lepsze? Tego dowiemy się już dziś wieczorem. Jeśli natomiast interesują was tylko losy organizacji popularnego rapera, to ta swój mecz o finał rozegra już w najbliższy czwartek o godzinie 17:00.

Harmonogram spotkań tego tygodnia play-offów 2. UL:

8 sierpnia

2. runda drabinki przegranych

17:00 piratesports piratesports logo vs Method2Madness BO5
11 sierpnia

Finał drabinki przegranych

17:00 Internaziomale vs ARR/M2 BO5

Zmagania drużyn w play-offach drugiej Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na drugim kanale Polsat Games na Twitchu.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Los Angeles Thieves

Poznaliśmy mistrzów świata w Call of Duty. Los Angeles Thieves bogatsi o 1,2 miliona dolarów!

Złodzieje z Miasta Aniołów górą! Zawodnicy z Miasta Aniołów przystępowali do zmagań w ramach Call of Duty League Championship Weekend 2022 jako trium...